آخرین جزییات از انفجار یک کشتی در بندر جبل علی

آخرین جزییات از انفجار یک کشتی در بندر جبل علی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: شامگاه چهارشنبه منابع محلی از وقوع انفجاری عظیم در دبی خبر دادند. این اتفاق توسط مقامات اماراتی تایید و اعلام شد: انفجار یک کانتینر در یک کشتی تجاری دلیل آتش سوزی بندر جبل علی دبی بوده است. در این حادثه هیچ کس آسیب ندیده است.

اسپوتنیک به نقل از دفتر رسانه‌ای دبی نوشت: آتش‌سوزی ناشی از انفجار درون کانتینر موجود در یک کشتی در بندر جبل علی کنترل شده و هیچگونه تلفاتی گزارش نشده است.

شاهدان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند شدت انفجار به حدی بوده که مراکز تجاری و مسکونی دبی هم لرزیده‌اند.

نام این کشتی OCEAN TRADER ذکر شده و برخلاف ادعای رسانه‎‌های عربی مبدا این کشتی ایران نبوده است و به یک شرکت آسیای شرقی هم تعلق دارد.

آتش‌سوزی ناشی از مواد اشتعال‌زا

سرلشکر عبدالله خلیفه المری, رییس پلیس دبی در اظهارات تلویزیونی با بیان اینکه وقوع حریق ناشی از مواد اشتعال‌زا در یکی از کانتینرها بوده است، تاکید کرد که آتش سوزی مهار شده است.

المری تصریح کرد، در بین خدمه کشتی در بندر لنگر انداخته، هیچ زخمی و یا تلفاتی برجای نماند. وی گفت، هیچ ماده رادیواکتیوی وجود ندارد و آتش سوزی ناشی از اصطکاک یا درجه حرارت بالا بوده است.

میزان خسارات اعلام نشده است

تا این لحظه جزئیاتی در باره خسارات احتمالی این حادثه در رسانه‌ها منتشر نشده است. با این حال ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد در اثر شدت آتش‌سوزی آسمان دبی در شامگاه چهارشنبه نورانی بوده است. صدای انفجار هم به شعاع 25 کیلومتری محل حادثه شنیده شده است.

کشتی خارج از منطقه بندر پهلو گرفته بود به همین دلیل بندر همچنان فعال است، ایستگاه تامین برق دبی و ایستگاه آب شیرین‌کن موجود در این منطقه نیز مثل گذشته فعال هستند. به گزارش العین تیم‌های امدادی در دبی توانستند آتش سوزی بندر جبل علی را در کمتر از نیم ساعت مهار کنند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر