جزئیات کارت یارانه برای خرید نان و دارو

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و افزایش احتمالی قیمت نان و دارو توضیحاتی ارائه کرد و راه حل‌های دولت رئیسی برای کاهش فشار اقتصادی به مردم و نیز بهبود معیشت جامعه را به‌طور مختصر توضیح داد.

عیدی امسال بازنشستگان تامین اجتماعی کاهش یافت؟

مسعود میرکاظمی درباره حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و افزایش احتمالی قیمت برخی کالاها و خدمات گفت: برای خرید نان با کارت یارانه مخصوص، طرحی در دست بررسی است تا به نفع مصرف‌کنندگان باشد اما فعلا این بحث در بودجه ۱۴۰۱مطرح نیست. وی افزود: فعلا حذف ارز نهاده‌ها مطرح است و حذف یارانه دارو و نان در فاز دوم تعیین تکلیف می‌شود.

با حذف ارز ترجیحی، مردم نان را به قیمت فعلی می‌خرند و مابه‌التفاوت آن را دولت به نانوا پرداخت می‌کند. یارانه دارو هم از طریق بیمه‌ها به مردم داده می‌شود. این طرحی است که در دست بررسی بوده اما فعلا این بحث در بودجه ۱۴۰۱ مطرح نیست.

مسعود میرکاظمی درباره حذف ارز ترجیحی گفت: اجرای این طرح در آینده بستگی به مصوبات مجلس دارد و در صورت اجرای این طرح، تغییر قیمت نان و کارت مخصوص دارو و نان در مراحل آخر انجام می‌شود.

جزئیات یارانه برای بیماری‌های خاص

در ارتباط با سخنان میرکاظمی امروز سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه نیز با بیان اینکه دولت تقریبا ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه و بن کارت کنار گذاشته، افزود: برنامه دولت این است که در سه ماه اول سال آینده (سال ۱۴۰۰) یارانه را به شکل نقدی و در ماه‌های بعدی یارانه ناشی از حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی را به شکل بن کارت به مردم بدهد.

زارع با بیان اینکه در حوزه سلامت وزارت بهداشت دو پیشنهاد مطرح شده است، گفت: یکی از پیشنهادها این است که به بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن بر اساس کارت ملی آنها، کارت سلامت صادر شود و مابه‌التفاوت هزینه داروهای آنها پرداخت شود. بیماران حاد نیز در مقاطع مختلف سال نیاز به داروهای گران قیمت دارند و در حالت کلی بین یک تا سه بار امکان پرداخت مابه‌التفاوت از سوی بیمه‌ها وجود خواهد داشت.

نان کارتی و کوپنی نمی‌شود

روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: نه قرار است کارت نان صادر شود نه نان کوپنی در دستور کار است.

روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه درباره کوپنی شدن نان پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی؛ اعلام کرد: نه قرار است کارت نان صادر شود نه نان کوپنی در دستور کار است، اگر طرح نهایی شود فقط مصرف‌کننده نهایی با همان کارتی که یارانه می‌گیرد، نان یارانه‌ای هم می‌خرد، پرداخت یارانه به حلقه آخر و حذف دلالان معلوم است به مذاق برخی‌ها که نانشان آجر می‌شود خوش نیاید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اخیرا گفته بود؛ دولت در حال بررسی طرح کارتی کردن خرید نان است و پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه نان از طریق کارت به نانوا پرداخت می‌شود.

منبع: انتخاب

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر