هوای تهران برفی می‌شود

هوای تهران برفی می‌شود
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مدیر کل هواشناسی استان تهران خبر از شروع یخبندان تهران و کاهش ۸ درجه‌ای هوای تهران و از فردا شب تا شنبه داد.

از بعدازظهر فردا با نفوذ زبانه سامانه سرد بارشی به‌تدریج افزایش ابر در استان و از فردا شب تا شنبه در بعضی ساعات بارش برف گاهی مه و کولاک برف در نواحی شمالی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها همراه با کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه‌ای دما مورد انتظار است.

شروع یخبندان در تهران

مدیر کل هواشناسی استان تهران از کاهش ۸ درجه‌ای هوای تهران و از فردا شب تا شنبه و ایجاد یخبندان و وزش باد شدید خبر داد.

مجتبی جلالی مدیر کل هواشناسی استان تهران در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران تا ظهر فردا آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و طی امشب و فردا در نواحی پر تردد گاهی غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از بعدازظهر فردا با نفوذ زبانه سامانه سرد بارشی به‌تدریج افزایش ابر در استان و از فردا شب تا شنبه در بعضی ساعات بارش برف گاهی مه و کولاک برف در نواحی شمالی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها همراه با کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه‌ای دما مورد انتظار است.

مدیر کل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه طی این مدت گاهی مه رقیق و بارش پراکنده برف و باران در سایر نقاط به ویژه در نیمه شمالی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود گفت: از ظهر جمعه تا بامداد شنبه در بعضی ساعات وزش باد نسبتاً شدید و در نواحی جنوبی و غربی گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است.

وی بیان کرد: برای روز یکشنبه آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و از عصر یکشنبه در نواحی پر تردد گاهی غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

جلالی خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش محسوس دما و ایجاد یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی یخبندان شبانه سطح زمین در بعضی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال آسیب به لوله‌های آب و تاسیسات احتمال آسیب به خودروها و ماشین‌آلات وجود دارد و توصیه می‌شود از لوله‌های آب و تاسیسات محافظت شده و از ضدیخ در خودروها و ماشین‌آلات استفاده شود و کنترل دما و مدیریت حامل‌های انرژی صورت گیرد.

مدیر کل هواشناسی استان تهران تصریح کرد: با وقوع وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید از جمعه تا اواخر شنبه احتمال شکستن درختان فرسوده آسیب به سازه‌های موقت و سست، آسیب به پوشش گلخانه‌ها و خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد و توصیه می‌شود سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها محکم بسته شده و از پرواز گلایدر‌ها و هواپیماهای سبک پرهیز شود.

منبع: خبر فوری

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر