جایگزین خطیب زاده کیست؟

جایگزین خطیب زاده کیست؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه امروز در حالی طبق جلسات هفتگی خود میزبان خبرنگاران و اهالی رسانه بود که برخی اخبار از پایان مأموریت او در این جایگاه خبر می‌دهند.

میان اسامی مختلفی که در این زمینه مطرح است، گفته می‌شود که «ناصر کنعانی چافی»، رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر جایگزین سعید خطیب‌زاده در این جایگاه خواهد شد.

سعید خطیب‌زاده، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه امروز در حالی طبق جلسات هفتگی خود میزبان خبرنگاران و اهالی رسانه بود که برخی اخبار از پایان مأموریت او در این جایگاه خبر می‌دهند.

براساس اعلام منابع آگاه، احتمالاً امروز آخرین جلسه‌ای بود که خطیب‌زاده به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه حاضر شد و او در چند روز آینده، جای خود را به یکی از همکارانش خواهد داد.

میان اسامی مختلفی که در این زمینه مطرح است، گفته می‌شود که «ناصر کنعانی چافی»، رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر، یکی از گزینه‌های اصلی جایگزینی سعید خطیب‌زاده در این جایگاه است.

سوابق خطیب زاده پیش از سخنگویی

سعید خطیب‌زاده (زادهٔ ۱۳۵۵ در تهران) دیپلمات ایرانی و دوازدهمین سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ است.

او پس از انقلاب اسلامی وی جوانترین سخنگوی دستگاه دیپلماسی به‌شمار می‌آید.

خطیب زاده ۲۱ سال سابقه فعالیت دیپلماتیک دارد. پیش از این معاون پژوهشی و مطالعاتی مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه بوده‌است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر