حکم جدید مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان

حکم جدید مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
رئیس مجلس شورای اسلامی با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به علاوه ۵۱۵ هزار تومان برای سایر سطوح موافقت کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از لغو مصوبه دولت مبنی بر ۱۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان، توسط ریاست مجلس خبر داد.
محمدرضا پورابراهیمی امروز ۲۹ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از پیگیری های انجام شده توسط کمیسیون و برگزاری جلسات متعدد هیئت تطبیق قوانین مجلس درخصوص مصوبه دولت بابت مستمری تامین اجتماعی بعد از مدت ها مذاکره و درخواست از دولت برای اصلاح، به دلیل اصرار دولت بر مصوبه خود نهایتا در هیئت تطبیق برای دومین بار این موضوع مطرح و رد شد. حکم حقوق جدید حقوق بازنشستگان از کی اعمال شود؟

موافقت مجلس با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان

وی افزود: امروز این مطلب توسط ریاست مجلس رسما به دولت اعلام و مصوبه دولت درخصوص پرداخت ۱۰ درصد به سایرین بازنشستگان تامین اجتماعی لغو شد.
پورابراهیمی تصریح کرد: دولت مکلف است مجددا مصوبه هیئت امنای صندوق بازنشستگان تامین اجتماعی و شورای عالی کار را در دستور کار قرار بدهد و امیدواریم این اقدام مجلس در لغو مصوبه هیئت وزیران این فضا را فراهم کند که دولت با ۳۸ درصد موافقت کند و هر چه سریع تر پرداخت حقوق بازنشستگان در کشور با عدد جدید انجام شود.
مهدی عیسی زاده، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان گفته است: رویکرد مجلس انقلابی در جهت بهبود معیشت و رفاه حال بازنشستگان است و در این زمینه ریاست مجلس پس از بررسی پاسخ دولت در نهایت نظر هیئت تطبیق قوانین مجلس مبنی بر اجرای مصوبه شورای عالی کار برای بازنشستگان سایر سطوح را جهت اجرا به دولت ابلاغ کرد. خبر خوب برای افرادی که یارانه ۳۰۰ هزار تومانی را نگرفتند

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر