سه عاملی حمایتی بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین به صفر می‌رسد؟

آیا قیمت بیت کوین به صفر می‌رسد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: منتقدان بیت کوین می‌گویند که قیمت بیت کوین این بار به صفر می‌رسد، اما ۳ سیگنال وجود دارد که خلاف این ادعا را نشان می‌دهد.

کسانی که از بیت کوین متنفرند آماده خواندن آگهی ترحیم آن هستند، اما داده‌های درون شبکه‌ای و سایر شاخص‌ها نشان می‌دهند که محدوده قیمت فعلی می‌تواند منطقه مناسبی برای خرید باشد.

در این بازار نزولی کریپتوکارنسی، شعار بیت کوین مرده است رواج یافته و افراد مخالف این بازار با شعار فوق، با خوشحالی پایان بزرگترین ارز دیجیتال را اعلام می‌کنند.

پیتر شیف منتقد و مخالف سرسخت این بازار اعتقاد دارد که اگر بیت کوین بتواند ۷۰ درصد از ۶۹۰۰۰ دلار به زیر ۲۱۰۰۰ دلار سقوط کند، به همین راحتی می‌تواند با ۷۰ درصد ریزش دیگر به ۶۰۰۰ دلار سقوط کند. با توجه به اهرم بیش از حد در کریپتو، ممکن است فروش اجباری بزرگی صورت گیرد که در این صورت ۳ هزار دلار می‌تواند یک هدف قیمتی محتمل باشد.

بیت کوین تا کنون ۴۵۲ مرتبه افت ناگهانی و نسبتا شدید را تجربه کرده و دارایی‌های زیادی در این سقوط‌ها از دست رفته است. پیش بینی می‌شود که در ریزش‌های پیش‌رو نیز مانند تمام ۴۵۲ مرتبه قبلی شاهد از بین رفتن دارایی‌ها باشیم.

چند ماه گذشته واقعاً برای سرمایه‌گذاران دردناک بوده و قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۲۲ یعنی ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کرده است.

طرفداران سرسخت بیت کوین از ترفندها و معیارهای زنجیره‌ای استفاده می‌کنند که تعیین کنند بیت‌کوین در منطقه خرید قرار دارد و اکنون زمان آن است که نگاهی دقیق‌تر به آنها داشته باشیم.

سوال اصلی این است که درحال حاضر این معیارها منعکس کننده چه شرایطی هستند و آیا بازار صعودی ۲۰۲۱ آخرین روند صعودی بیت کوین بود ؟

حمایت تکنیکالی میانگین متحرک ۲۰۰ هفتگی

همانطور که در نمودار زیر که توسط تحلیلگر بازار Rekt Capital مطرح شده است، یکی از معیارهایی که در طول تاریخ به عنوان سطح قابل قبولی از حمایت بیت کوین عمل کرده، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای آن (MA) است.

Loading...
تحلیل قیمت بیت کوین

همانطور که در ناحیه‌هایی که توسط دایره‌های سبز نشان داده شده، پایین‌ترین سطح در بازارهای نزولی قبلی در مناطق نزدیک به میانگین متحرک ۲۰۰ هفتگی رخ داده و به طور موثر به عنوان یک سطح حمایت اصلی عمل کرده است.

در بیشتر مواقع، قیمت بیت کوین تمایل داشته است که در بالای این معیار باشد و معمولا برای مدت کوتاهی زیر این معیار قرار گرفته است.

درحال‌حاضر، قیمت بیت کوین پس از نزول کوتاه مدت، به پایین‌تر از این متریک تنزل کرده است. در حالی که حرکت به سمت پایین همچنان امکان‌پذیر است، تاریخ نشان می‌دهد که احتمالا قیمت برای مدت طولانی در زیر این سطح باقی نخواهد ماند.

حمایت قیمتی چند ساله حفظ می‌شود؟

همراه با پشتیبانی ارائه شده توسط میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای، چندین سطح قابل توجه از گذشته بیت کوین نیز وجود دارد که در صورت ادامه کاهش قیمت، باید به عنوان حمایت عمل کنند.

آخرین باری که قیمت بیت کوین زیر ۲۴۰۰۰ دلار معامله شد در دسامبر ۲۰۲۰ بود، در آن زمان ۲۱۹۰۰ دلار به عنوان سطح حمایت عمل کرد و بیت کوین بعد از آن تا ۴۱۰۰۰ دلار جهش را تجربه کرد.

در صورتی که حمایت ۲۰ هزار دلار حفظ نشود، همانطور که در نمودار پایین نشان داده شده است، سطوح پشتیبانی بعدی در نزدیکی ۱۹۹۰۰ دلار و ۱۶۵۰۰ دلار هستند.

Loading...
حمایت تکنیکالی بیت کوین

MVRV زمان شروع انباشتگی را نشان می‌دهد

یکی از معیارهای نهایی که نشان می‌دهد بیت کوین ممکن است به مرحله انباشت بهینه نزدیک شود، نسبت ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) است که درحال‌حاضر روی ۰.۹۶۹ قرار دارد.

Loading...
معیار MVRV

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، امتیاز MVRV برای بیت کوین در طول چهار سال گذشته اغلی در بالای عدد یک قرار داشته، به استثنای دو دوره کوتاه که با شرایط نزولی بازار همزمان شده است.

افت مختصری که در مارس ۲۰۲۰ رخ داد، باعث شد که امتیاز MVRV به ۰.۸۵ برسد و برای یک دوره تقریباً هفت روزه زیر یک باقی بماند، در حالی که بازار نزولی ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ شاهد این بود که این متریک به پایین‌ترین سطح ۰.۶۹۹۲ رسید و در مجموع ۱۳۳ روز در این محدوده سکنی گزید.

در حالی که داده‌ها انکار نمی‌کنند که بیت‌کوین می‌تواند شاهد کاهش بیشتر قیمت باشد، اما افت بسیار شدید در بلند مدت نیز دور از ذهن به نظر می‌رسد.

آیا بیت کوین از بین خواهد رفت؟

قبل از اینکه به رمزارزها به دید یک ارز پرداخته شود، باید به این نکته توجه شود که بیت کوین و سایر رمزارزها و به طور کلی بلاکچین یک تکنولوژی است که در مسیر تکامل قرار دارد و در صورت استفاده در دنیای واقعی می‌تواند بسیار مفید باشد.

تا کنون کریپتوکارنسی در دنیا و اقتصاد نقش چندانی نداشته و همچنین ارزش افزوده‌ای ایجاد نکرده است. از این جهت بسیاری از افراد آن را غیرمولد می‌نامند. اما با توسعه استفاده و پذیرش این حوزه و همچنین قرار داده‌های هوشمند می‌توانند در کاهش هزینه، ایجاد شفافیت اطلاعاتی و .. بسیار موثر باشند.

از آنجایی که این حوزه هدف مطلوبی را دنبال می‌کند و نیاز مهمی را برطرف می‌کند، اینکه به طور کلی از بین رود بسیار دور از ذهن است. همچنین کریپتوکارنسی در حال پیشرفت و تکامل است و این موضوع به پذیرش و کاربرد آن کمک خواهد کرد.

منبع: کوین تلگراف

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر