فروش نان کارتی از کدام شهر آغاز می‌شود؟

فروش نان کارتی از کدام شهر آغاز می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

مدیرکل روابط عمومی استانداری زنجان از آغاز تجهیز نانوایی‌ها به کارتخوان‌های هوشمند خبر داد و گفت: بر اساس این طرح هیچ تغییری در حجم و قیمت نان خریداری شده توسط مردم انجام نمی‌شود و تنها خرید با استفاده از کارت‌های بانکی صورت می‌گیرد.
مهدی ورقایی، مدیرکل روابط عمومی استانداری زنجان در مورد آغاز طرح مقابله با قاچاق آرد افزود: با توجه به حجم گسترده تخلف در حوزه توزیع آرد تصمیم بر این شده که یارانه نان که قبلاً به گندم تعلق می‌گرفت، مستقیماً به نانوایان پرداخت شود. قیمت نان بعد از حذف یارانه چقدر می‌شود؟

پرداخت یارانه به نانوا به ازای نان فروخته شده

مدیرکل روابط عمومی استانداری زنجان افزود: بر اساس این طرح نانوایی‌ها به کارت‌خوان‌های هوشمند متصل می‌شوند تا به ازای تعداد نان‌های فروخته شده یارانه نان به نانوا تعلق گیرد. وی با اشاره به تنش جهانی گندم و ضرورت مقابله با قاچاق آرد برای تامین امنیت غذایی مردم عنوان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر تامین آرد مورد نیاز کشور، تا حد زیادی جلوی تخلفاتِ قاچاق و سوء استفاده از یارانه‌ی متعلق به مردم گرفته می‌شود.

سهمیه نان یارانه‌ای هر نفر چقدر است؟

ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: چیزی که من شنیده‌ام این است که گویا در قالب همین کارت فعلی یارانه‌ها، یک ساز و کاری طراحی می‌شود که مثلا به نسبت سرانه، حدود هفت دهم نان سنگک به ازای هر فرد تعریف و مازاد بر آن با قیمت آزاد محاسبه شود. به این شکل که شما نان که می‌خرید و از طریق دستگاه کارتخوان نانوایی کارت یارانه که می‌کشید، معادل آن سرانه تعریف شده مشمول یارانه و به همان قیمت فعلی حساب می‌شود و مازاد بر الگوی مصرف آن یعنی بیشتر از هفت دهم نان سنگک را از حساب بانکی برداشت می‌کنند و به‌طور آزاد محاسبه می‌شود.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر