سرمایه‌گذار شو

رویای پیش‌بینی بازارهای مالی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 24 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در ابتدا سروش بهرامی، خبرنگار بورسان، در بخش تحلیل خبر به بررسی تعدیل شدن انتظارات متناسب با رشد قیمت رمزارزها پرداخت و دلایل رشد صندوق‌های ETF دولتی در هفته گذشته را شرح داد و گفت علت عمده پیشی گرفتن رشد سکه در تقابل با دلار ناشی از سیاست‌های اخیر بانک مرکزی است. 

 

در ادامه عبدالله مشکانی، کارشناس بازار سرمایه، در توضیح اهمیت پایبندی به مفهوم حد ضرر، این نکته را تصریح کرد که حد ضرر مفهومی است که برای قیمت تعریف می‌شود نه ارزش و کاربرد صحیح این مفهوم در تحلیل تکنیکال است و برای استفاده درست از آن فرد می‌بایست بر مفاهیم این علم تسلط کافی داشته باشد. وی این نکته را نیز افزود که بازار سهام ما روندی است و نمی‌توان برای تمامی سهام و صنعت‌ها یک فرمول کلی برای رعایت حد ضرر تعریف کرد ولی عموما سهم‌ها بعد از ۲۰ درصد ریزش وارد روند نزولی می‌شوند و تا میان‌مدت این روند را حفظ خواهندکرد و در ادامه گفت متدولوژی میانگین کم کردن در بازار سهام ایران امر صحیحی نیست و در بازارهای جهانی و کامودیتی‌ها کاربرد دارد. 

 

در بخش پایانی محمد ناطقی، پژوهشگر اقتصادی، در رابطه با امکان پیش‌بینی بازارها توضیحاتی داد و گفت در آزمایشاتی که  انتخاب سهام حتی به صورت تصادفی انجام شده با بازدهی مدیران صندوق‌ها نصیب افراد می‌کند یکسان بوده است و در این رابطه به مثال‌های متعددی اشاره کرد. با این حال این موضوع را تصریح کرد که در بلند مدت می‌توان با داده‌های بنیادی، جهت بازار را پیش‌بینی کرد و همچنین تفاوت بازار کارا و غیرکارا را شرح داد. در شرح این موضوع گفت بازار ایران از بازار سهام جهانی به مراتب پیش‌بینی‌پذیرتر است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر