خبر خوش درباره بیمه رانندگان تاکسی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
امروز سی و هفتمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور برگزار شد.مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی خبر خوبی برای رانندگان تاکسی‌ها داد و گفت: رانندگان می‌توانند مخازن گاز فرسوده خود را به‌صورت رایگان تعویض کنند.

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه‌های تاکسیرانی کشور در ابتدای این مراسم گفت: در حوزه نوسازی ناوگان همکاری خوبی با ایران‌خودرو داریم و امیدواریم با فعال شدن مجموعه ایساکو بتوانیم همکاری‌ها را بیشتر کنیم.

او با اشاره به شرایط بسیار متفاوتی که در ابتدای زمان نوسازی ناوگان تاکسیرانی وجود داشت گفت: نوسازی ناوگان در ابتدای سال ۹۵ مطرح شد که طرح نوسازی ۹۰ هزار تاکسی در دستور قرار گرفت و شرایط در ابتدای طرح با ادامه متفاوت بود، در ابتدای طرح قیمت تاکسی ۲۶ میلیون و اکنون در اواخر طرح با قیمت ۱۵۰ میلیون تومانی روبرو هستیم که فرایند نوسازی را بسیار کاهش داده است.

سن فرسودگی خودروها تغیرر کرده است؟

او ادامه داد: در بحث فرسودگی ناوگان تاکسیرانی با مصوبه دولت تغییراتی رخ داد که سن فرسودگی تغییر کرد و الان دیگر سن مطرح نیست و اگر خودرویی دو بار نتواند معاینه فنی را پاس کند به شرایط فرسودگی رسیده است.

ضامنی افزود: امسال یارانه قانون رفع موانع تولید در دو مرحله و به صورت پایلوت توسط وزارت نفت پرداخت شد. مشارکت برخی از شهرها نشان داد که شهرداری‌ها می‌توانند کمک کنند تا فرایند نوسازی سرعت بیشتری بگیرد. امیدواریم در راستای ماده ۸ قانون هوای پاک و با روی کار آمدن دولت جدید نوسازی را سرعت ببخشیم.

او درباره تعویض مخازن گاز گفت: در بحث تعویض مخزن گاز ناوگان تاکسیرانی که به سن فرسودگی رسیده‌اند مصوبه‌ای دریافت کردیم که به صورت رایگان این مخازن تعویض شوند.‌

ضامنی همچنین به پایش ناوگان دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: سامانه پایش ناوگان دانش آموزی تکمیل شد و در بخش امنیت دانش آموز و مباحثی که در حوزه افزایش ایمنی است پس از شیوع کرونا اقدامات به مرحله انجام رسیده و امیدواریم با بازگشایی مدارس هرچه بهتر بتوانیم ارائه خدمت کنیم.

سامانه سماس چیست؟

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور افزود: سامانه مشترک اطلاعات سفر در حوزه تاکسی‌های اینترنتی مسئله دیگری بود که به آن پرداخته شد و با ایجاد سامانه سماس تکالیف به مرحله اجرا رسید و منابع درآمدی پایداری برای شهرداری‌ها ایجاد شد. با سامانه سماس امکان پرداخت سوخت به ناوگان اینترنتی فراهم شد و این گلوگاهی است که مدیریت بیشتر شهرداری را می‌طلبند.

او با بیان اینکه کرونا باعث شد شیوه‌ها و رویکردهای ما در تاکسیرانی متفاوت شود، اظهار کرد: کرونا باعث شد استفاده از سیستم‌های الکترونیک و دیجیتال بیشتر شود. ضامنی گفت: حمایت‌هایی پس از شیوع کرونا انجام و تسهیلاتی در اختیار رانندگان قرار داده شد و مجددا صحبت کردیم و امیدواریم این تسهیلات تکرار شود.

او درباره بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی گفت: بحث بیمه رانندگان را توانستیم به جای مطلوب برسانیم و رایزنی‌های بسیاری با کمک مجموعه حمل و نقل وزارت کشور با تامین اجتماعی طی دو سال انجام شد و این خبر خوش را اینجا می‌دهم که دیروز پیامک تعداد افراد اولیه ای که راننده تاکسی نبودند و باید از سیستم حذف می‌شدند ارسال شده و به زودی افراد جدیدی که باید جایگزین شوند پیامک را دریافت خواهند کرد.

منبع: روزنامه ابتکار

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر