بودجه جدید برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان

بودجه جدید برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر آموزش و پرورش از اختصاص بودجه برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان خبر داد.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش گفت: سند تحول مدرسه با هدف افزایش مشارکت در زمینه موضوعات مختلف مانند آموزش دانش آموزان است و این کار در قالب ساعات شش گانه انجام می‌شود. استعداد‌ها شناسایی و در این ساعات شش گانه شکوفا می‌شود. یکی از برنامه‌های ما پژوهش محور شدن مدرسه و سپس در مرحله بعدی کارآفرین شدن مدارس کشور است.

جزئیات کارت یارانه برای خرید نان و دارو

او اعلام کرد که هدف ما ایجاد سواد اسمی و مفهومی و همچنین سواد عملکردی در بین دانش آموزان است و درحال‌حاضر مدارس کارآفرین داریم که دانش آموزان در آنها مشغول به کارهای جهادی هستند.

۲۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: علاوه بر بودجه وزارت خانه برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان نیز بودجه ۲۵ هزار میلیارد تومانی اختصاص داده شده است.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد، اینکه خانه دانش آموزان محل تحصیل و مدرسه شود بسیار سخت است لذا ۲۴ هزار کلاس تلویزیونی در دوران کرونا پخش شده است. مهارت برنامه‌نویسی و سواد دیجیتالی اجرا شده به طوری که ۵ درصد مدارس دوران ابتدایی برای رسیدن به اهداف تعیین شده مورد بررسی قرار گرفته است. در این طرح دانش‌آموزان کد نویسی می‌کنند. در عصر کنونی که عصر انفجار اطلاعات است، باید برنامه‌های جذاب و جدید داشته باشیم.

نوری عنوان کرد که با رصد و بررسی‌های بیشتر بسیاری از عقب ماندگی‌ها جبران می‌شود. پنج درصد از کل مدارس ابتدایی کشور کد نویسی خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت برنامه‌های آموزشی مانند مدرسه تلویزیونی جذاب هستند و اگر برنامه‌ها تعاملی تر باشد میران اثربخشی بیشتر خواهد شد. آموزش در بهداشت، فرهنگ و سواد سلامت تاثیر‌گذار است.

وضعیت واکسیناسیون معلمان

وزیر آموزش و پرورش می‌گوید معلمان در دوز اول بیش از ۹۴ درصد و در دوز دوم نیز ۸۴ درصد واکسن تزریق کرده‌اند. کارهای مهمی برای تزریق واکسن دانش آموزان انجام شده است. با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امتحانات به صورت حضوری برگزار شده است.

خبر مهم درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش

علیرضا منادی سفیدان نماینده مجلس گفت که ۱۷۵۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش شدند و در آزمون بعدی ۱۲۰۰۰ نفر جذب خواهند شد. برای ساماندهی جذب معلمان کمیته هایی تشکیل شده است.

منادی اعلام کرد که حضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها با نگاه رعایت نکات بهداشتی باید انجام شود البته باید مراقب سویه امیکرون باشیم.
درحال‌حاضر ۶۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور داریم و در دو سال آینده این تعداد شرکت‌ها به حدود ۱۰۰ هزار شرکت خواهد رسید. اگر آموزش قوی باشد همه موضوعات رشد بیشتری پیدا می‌کند.

ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش در حال بررسی و بحث است و دولت باید این کار را در قالب لایحه انجام دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر