قیمت لیر ترکیه امروز ۹ دی ۱۴۰۰

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در معاملات امروز بازار ارز، قیمت لیر ترکیه کاهش یافت.

قیمت لیر ترکیه امروز دوشنبه ۹ دی ماه ۱۴۰۰ در بازار آزاد ارز ایران در مسیر نزولی قدم برداشت و با رسیدن به ۲ هزار و ۲۷۰ تومان، نسبت به قیمت پایانی روز گذشته ۱۱۰ تومان ارزان شد.

نرخ دلار در ترکیه بار دیگر از ۱۳ لیر عبور کرد. رشد بیش از ۵ درصدی نرخ دلار به لیر آن هم پس از اتفاقات هفته‌های گذشته جالب توجه است. باید منتظر ماند که آیا اردوغان ابزاری برای کنترل نابسامانی بازار ارز ترکیه دارد.

قیمت لیر امروز ۹ دی ۱۴۰۰
تغییر (تومان) کمترین (تومان) بیشترین (تومان)
(۲.۱۷%) ۵۰ ۲,۲۷۰ ۲,۳۷۰

ایرانی‌ها، ترکیه‌ای‌ها را درک می‌کنند

فکر کنید در کشوری بودید که میانگین نوسان نرخ دلار در برابر پول ملی چندین درصد بود، این التهاب چه بر سر شما می‌آورد. ایرانی‌ها به خوبی التهاب سنگین را در این چند سال گذشته و چند ماه اخیر تجربه کرده‌اند. میانگین نوسان روزانه یک تا دو درصد برای دلار به ریال به روال معمول تبدیل شده است.

حالا در ترکیه نیز با سیاست‌های ازدوغان نوسان روزانه دلار به لیر به لیر بعضا به ۲۰ درصد رسیده است. سیاسیون به کام خود اقتصاد را می‌چرخانند و دود آن به چشم همه می‌رود.

در چنین کشوری شما برای خرید هر چیزی باید بار روانی و مالی را به جان بخرید. حالا فرض کنید در چنین کشوری امکان توسعه و‌ تولید و سرمایه‌گذاری وجود دارد. توسعه به ثبات نیاز دارد و ثبات نیازمند سیاست‌های صحیح در همه حوزه‌هاست.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر