زنگ پایان

بازگشت شاخص بورس به ایستگاه ۱.۶ میلیون واحدی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 21 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران اولین روز کاری هفته را همچنان در محدوده منفی آغاز کرد و با فشار عرضه‌ها مواجه شد که ریزش نماگرهای اصلی بازار سهام را به دنبال داشت. شاخص کل با افت ۱۱،۸۷۵ واحدی (معادل ۰.۷۴ درصد) با ثبت عدد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی فاصله زیادی با از دست دادن این ابرکانال مهم ندارد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، نیز شرایط به مراتب بدتری داشت و با افت ۱.۶۲ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته به کانال ۷ هزار میلیارد تومانی سقوط کرد و در نهایت عدد ۷،۲۷۴ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، املاک و مستغلات و فلزات اساسی و در بین نمادها کرمان، خودرو و خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز شنبه، شاهد ادامه خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم. به مانند آخر هفته حدود ۱،۲۳۷ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و یک خروج پول بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دیگر را شاهد بودیم.

در بخش اول برنامه امروز میزبان حمیدرضا ملکوتی‌خواه، کارشناس بازار سرمایه بودیم و روند فعلی بورس،‌ متغیرهای تاثیرگذار بر این روند و چشم‌انداز آتی بازار سرمایه مورد بررسی قرار گرفت.

در بخش دوم نیز همراه با عرفان رحمانی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی گزیده اطلاعات شرکت‌های کاشی‌ساز بازار سرمایه در سامانه کدال پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر