چه افرادی می‌توانند دز سوم واکسن را بزنند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
چند ماه است که واکسیناسیون همگانی شروع شده و حالا افراد می‌توانند دز سوم را تزریق کنند.

افراد بالای ۶۰سال که هر دو دز خود را واکسن سینوفارم و یا برکت تزریق کرده و ۴ ماه از تزریق دومین دز آن گذشته، برای تزریق دز سوم یا "بوستر "به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

چه کسانی دز سوم را تزریق کنند؟

کامران قدس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار کرد: مراکز منتخب واکسیناسیون کووید-۱۹ مجموعه‌های تحت پوشش دانشگاه آماده تزریق دز سوم واکسن هستند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس خاطرنشان کرد: افرادی که از تزریق واکسن علیه کرونا به خصوص دریافت‌کنندگان سینوفارم و برکت، چهار ماه می‌گذرد، نسبت به تزریق دز سوم اقدام کنند.

وی با اشاره به میزان واکسیناسیون در شش شهرستان تحت پوشش این دانشگاه افزود: تاکنون بیش از ۵۹۳ هزار دز واکسن کووید-۱۹ در حوزه تحت پوشش دانشگاه تزریق شده است.

دکتر قدس با ابراز خرسندی از سرعت واکسیناسیون در این استان گفت: پوشش واکسیناسیون در جمعیت تحت پوشش دانشگاه در دز اول ۸۹ درصد و در دز دوم ۷۵ درصد است.

وی از شناسایی بیش از ۱۰۰ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ بیمار در بیمارستان‌های دانشگاه بستری و ۸۶ نفر نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند که در منزل تحت مراقبت و درمان هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه واکسینه شدن به تنهایی کافی نیست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان الزامی است خاطرنشان کرد: در کنار تزریق واکسن، رعایت کامل اصول بهداشت فردی از جمله استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دست‌ها و فاصله‌گذاری فیزیکی بسیار ضروری است

قدس با بیان اینکه کار اصلی پیشگیری است و پیشگیری بر عهده مردم است تصریح کرد: واکسن به تنهایی ما را از بیماری ایمن نمی‌کند لذا رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های اعلام شده تا ریشه کنی این همه گیری همچنان ضروری است.

وی با اشاره به آغاز فصل سرما و بسته بودن درها و پنجره‌ها در منازل و خصوصا سالن‌های عمومی خواست: برای تهویه هوا در اینگونه اماکن سربسته چاره جویی کنند.

منبع: دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر