دردسر جدید در بازار رمزارزها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: رویترز در گزارشی مفصل به نحوه عملکرد مشکوک Binance و نقش آن در پولشویی پرداخته است. رویترز ادعا می‌کند که بایننس حداقل 2.35 میلیارد دلار از تراکنش‌های هک، کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری و فروش مواد مخدر را بین سال‌های 2017 تا 2021 پردازش کرده است و از امنیت ضعیفی KYC/AML در آن ها سال‌ها داشته است. از جمله موارد دیگر، رویترز به هک Eterbase اشاره می کند که برخی از درآمدهای حاصل از آن توسط گروه هکر کره شمالی Lazarus از طریق Binance پولشویی شده است، و به ارتباط Binance با بازار مواد مخدر روس به نام Hydra نیز اشاره میکند.

بایننس با پرداختن به اتهامات پیرامون لازاروس، یک گروه جنایت سایبری که در کره شمالی اداره می شود، ادعا می کند که به طور فعال اطلاعاتی را با مجریان قانون به اشتراک گذاشته است تا شیوه های عملیات کره شمالی را در سطح جهانی ترسیم کند. همچنین، آنها اصرار دارند که تمام سرمایه‌های کره شمالی را که تلاش می‌کنند به پلتفرم آنها دست یابند، مسدود کنند.

بایننس همچنین به موضوع Hydra اشاره کرد. Hydra یک بازار تاریک نت روسی است که تعطیل شد. برخی از رسانه‌ها می‌خواهند باور کنند که بایننس صرافی کلیدی ارزهای دیجیتالی بود که Hydra را تسهیل کرد. بایننس اظهار می کند که هیچ چیز نمی تواند این چنین دور از حقیقت باشد.

گفت‌گوی بورسان با ستاره منصوری، تحلیل‌گر بورسان

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر