قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز به ۱۳ میلیون و۶۴۸ هزار تومان رسید و سکه طرح جدید (امامی) در رقم ۱۴ میلیون و ۲۴۲ هزار تومان معامله شد.
قیمت نیم‌ سکه امروز به ۷ میلیون و۹۵۵ هزار تومان رسید.
قیمت ربع سکه امروز ۴ میلیون و ۹۳۲ هزار تومان شد.
قیمت سکه یک گرمی امروز ۲ میلیون و ۷۸۲ هزار تومان است.
قیمت اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به هزار و ۸۱۱ دلار رسید.
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز هر گرم به مبلغ یک میلیون و ۳۶۹ هزار تومان معامله می‌شود.

نوع سکه کمترین قیمت (تومان) بیشترین قیمت (تومان)
سکه امامی ۱۴,۲۴۲,۰۰۰ ۱۴,۵۱۳,۰۰۰
سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۳,۶۴۸,۰۰۰ ۱۳,۷۱۰,۰۰۰
نیم سکه ۷,۹۵۵,۰۰۰ ۷,۹۵۵,۰۰۰
ربع سکه ۴,۹۳۲,۰۰۰ ۴,۹۳۲,۰۰۰
سکه گرمی ۲,۷۸۲,۰۰۰ ۲,۷۸۲,۰۰۰
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱,۳۶۹,۳۰۰ ۱,۳۸۲,۴۰۰

وضعیت بازار جهانی طلا

ای هر اونس طلا در ابتدای بازگشایی بازار با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۱۵ دلار و ۶۹ سنت در هر اونس رسید و طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۱۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و بهای هر اونس طلا در ساعت ۷ صبح به وقت شرقی با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۸۱۱ دلار و ۶۰ سنت رسید و در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۸۱۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

طلا در روز جمعه بیش از یک درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود از فوریه تاکنون رسید و چهارمین کاهش هفتگی متوالی خود را رقم زد.

دلار امروز دوشنبه پس از کاهش در جلسه قبل ثابت ماند اما دلار آمریکا همچنان ششمین افزایش هفتگی متوالی را در هفته گذشته به دلیل نگرانی از رشد اقتصاد جهانی ثبت کرد. دلار قوی باعث می‌شود طلای امن رقیب برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند جذابیت کمتری داشته باشد.

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت و تقاضا برای طلای بدون بهره را محدود کرد.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند روز جمعه گفت: قبل از اینکه مقامات فدرال رزرو بتوانند با خیال راحت به این نتیجه برسند که تورم به اوج خود رسیده است، تورم باید برای چند ماه کاهش یابد. وی افزود: در صورتی که داده‌ها بهبودی نشان ندهند، او آماده است تا افزایش سریع‌تر نرخ بهره را تا جلسه سپتامبر فدرال رزرو در نظر بگیرد.

اگر چه شمش به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود اما شمش به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات‌متحده و بازده اوراق قرضه که هزینه فرصت نگهداری آن را افزایش می‌دهد، حساس است.

منبع: ایسنا منبع نرخ‌ها: شبکه اطلاع‌رسانی ارز و طلا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر