بازار درمان و مراقبت از زخم 18 میلیارد دلار شد

بازار درمان و مراقبت از زخم 18 میلیارد دلار شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

ارزش بازار جهانی مراقبت از زخم در سال 2021 به 17.49 میلیارد دلار رسید. پیش بینی میشود که این بازار از 18.51 میلیارد دلار در سال 2022 به 2823 میلیارد تا 2029 رشد کند که نشان دهنده 6.2 درصد نرخ مرکب رشد سالانه در طول دوره پیش بینی است. همه گیری جهانی کوید 19 بی سابقه بوده است به طوری که مراقبت از زخم در همه مناطق در مقایسه با میزان قبل از همه گیری تقاضای کمتر از حد انتظار را تجربه کرده است. بر اساس تحلیل ما بازار جهانی در سال 2020 نسبت به سال 2019 رشد کندتر 3.1 درصدی را نشان داده است.

افزایش تعداد بیماران مبتلا به زخم های مزمن و حاد مانند زخم بستر منجر به افزایش تقاضا برای محصولات مراقبت از زخم در سطح جهان شده است.

علاوه بر این دولت های کشورهای در حال توسعه و سایر سازمان های خصوصی و غیر دولتی به طور مداوم تمرکز خود را بر برنامه های مختلف با هدف افزایش آگاهی در مورد ارائه محصولات پیشرفته و گزینه های درمانی برای زخم های مزمن پیشرفته افزایش می دهند. این عوامل بسیار مهم در کنار سیاست های بازپرداخت مناسب در کشورهای توسعه یافته نرخ پذیرش محصولات مراقبت از زخم را افزایش میدهند و بر نرخ رشد قابل توجه بازار در طول دوره پیش بینی تقش موثری داشته اند.

تاثیر کوید 19

معافیت مراقبت از زخم از فهرست اقدامات ضروری به دلیل کوید 19 منجر به کاهش رشد بازار شد. شیوع کوید 19 تاثیر منفی بر بازار داشته است. تعداد کمی از گردانندگان بازار در سال 2020 به دلیلی همه گیری کوید 19 شاهد کاهش درآمد بوده اند. همچنین در نیمه اول سال دولت های بزرگ منابع مراقبت های بهداشتی خود را در کلینیک ها از جمله تخت، پرستار و پرسنل ضروری برای مراقبت از بیماران مبتلا کوید 19 اختصاص دادند. این مسئله باعث مستثنی شدن مدیریت زخم از لیست کارهای ضروری شد.

چندین گرداننده بازار شاهد کاهش قابل توجه در درآمد تولید شده در طول سال 2020 بودند. به عنوان مثال شرکت Smith & Nephew 5.1 درصد در بخش مدیریت زخم پیشرفته خود افت داشت. همچنین شرکت ConvaTec شاهد کاهش 4.1 درصدی از بخش مراقبت از زخم پیشرفته خود در سال 2020 نسبت به سال 2019 بود.

علاوه براین چندین سازمان پزشکی دستوالعمل هایی را در مورد رسیدگی به بیمارانی که زخم هایشان سخت تر ترمیم میشود ارائه کردند. برای مثال گروه بین المللی پای دیابتی ( IWGDF ) استفاده از جایگزین هایی را برای بیمارستان ها و کلینیک های سرپایی توصیه کرد. این سازمان برای بیمارانی که کمتر مبتلا به زخم های مزمن میشوند، تغییر به سمت پزشکی از راه دور، راه اندازی کلینیک ها در مکان های دیگر دور از بیمارستان یا ویزیت های خانگی را توصیه کرد. کشورهای بزرگ دستورات قرنطینه و اقامت در خانه خود را تا پایان سال 2020 لغو کردند. با این حال انتظار میرود که اخیرا شیوع نوع جدیدی از کوید 19 سختی سیستم مراقبت های بهداشتی کشورهای آسیب دیده را افزایش دهد.

آخرین روش ها

افزایش کاربرد درمان های زیست فعال برای زخم های در مراحل پایانی به منظور کمک به رشد

Loading...

درمان های بیواکتیو که یکی از جایگزین ها پوستی و فاکتورهای رشد است و محبوبیت زیادی در میان متخصصان مراقب های بهداشتی برای بهبود زخم به ویژه زخم هایی که در مراحل آخر قرار دارند به دست آورده اند. چندین گرداننده بازار در حال حاضر با تمرکز نانو الیاف، جایگزین های پوستی و درمان های مبتنی بر سلول وارد بازار شده اند تا به تقاضای رو به رشد برای درمان های فوری و موثر زخم پاسخ دهند. در نوامبر 2021 Sanara MedTech Inc راه اندازی تجاری FORTIFY TRG برای ترمیم بافت و ماتریکس خارج سلولی FORTIFY FLOWABLE را با هدف درمان زخم های مزمن از جمله زخم های فشاری، زخم های وریدی، زخم های پای دیابتی، زخم های مزمن عروقی و غیره اعلام کرد. همچنین پیشرفت های تکنولوژی در درمان های زیست فعال مانند کاهش مدت زمان کلی و هزینه های درمان توانسته است بیماران بیشتری را جذب کند. بنابراین فرصت رشد بزرگی برای تازه وارادان، گردانندگان متمرکز بر این بخش و راه اندازی بیواکتیو های جدید برای برآورده کردن تقاضای رو به رشد برای این درمان ها در بازار جهانی فراهم میکند.

عوامل اثر گذار

Loading...

معرفی محصولات با تکنولوزی پیشرفته برای پیشبرد رشد بازار

انتظار میرود افزایش سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و عرضه بازار محصولات پیشرفته توسط گردانندگان بازار مانند ConvaTec Group، ConvaTec Group PLC تقاضا برای این محصولات را به ویژه در کشور های توسعه یافته افزایش دهد. به عنوان مثال در ژانویه 2020، ConvaTec Group PLC ConvaMax را در بازار جهانی معرفی کرد. ConvaMax جدید یک پانسمان زخم با قدرت جذب بسیار بالا برای کنترل زخم هایی که ترشح زیادی دارند از جمله زخم پا، زخم فشاری و زخم پای دیابتی و درجات آن مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین مزایای بالینی متمایز ارائه شده توسط روش درمان زخم با فشار منفی (NPWT) و معرفی ویژگی های پیشرفته مانند استفاده یکباره توسط گردانندگان بازار، پذیرش دستگاههای NPWT را در بین متخصصان مراقبت های بهداشتی در سطح جهان تقویت میکند. به عنوان مثال در مارس 2020، Smith & Nephew راه اندازی سیستم NPWT یکبار مصرف PICO 14 را در بازار جهانی با هدف کاهش خطر شکستگی زخم جراحی و عفونت محل جراحی اعلام کرد.

بنابراین انتظار میرود معرفی چنین محصولات جدیدی برای بهبودی سریع، پذیرش را در بین بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی افزایش دهد. انتظار میرود این موضوع به نفع رشد بازار جهانی مراقبت از زخم در آینده باشد.

عوامل بازدارنده

تشخیص دیر هنگام زخم های پیشرفته و مزمن در کشورهای در حال ظهور که ممکن است ناشی از محدودیت پذیرش محصول باشد.

زخم های مزمن مانند زخم پای دیابتی، زخم های فشاری و زخم های ساق پا میتوانند به دلیل تاخیر در تشخیص و درمان از حالت خفیف به شدید پیشرفت کرده و منجر به قطع پا شوند. تاخیر در تشخیص در کشورهای در حال توسعه ای مانند هند، چین و برزیل به طور قابل توجهی بیشتر از کشورهای توسعه یافته است چون آگاهی محدود در میان جمعیت ها در مورد زخم هایی که دیر ترمیم میشوند دسترسی محدود به زیرساخت های مراقبت های بهداشتی به خوبی توسعه بافته و فقدان دستورالعمل ها و برنامه های عملی تعیین شده توسط نهادهای حاکم است.

تقسیم بندی

تقاضای بیشتر برای محصولات پانسمان زخم پیشرفته منجر به تسلط آن در سال 2021 شد.

تجزیه و تحلیل انواع مختلف

بخش پانسمان زخم پیشرفته به عنوان درمان های نوین سوختگی به دلیل تقاضای بیشتر و استفاده از پانسمان های فوم، پانسمان های ضد میکروبی و پانسمان های آلرژینات سهم غالبی در سال 2021 داشت. انتظار میرود که بخش زیست فعال به دلیل افزایش کاربرد محصولات مهندسی بافت که از منابع مصنوعی یا طبیعی برای درمان زخم هایی که سخت ترمیم میشوند بالاترین نرخ رشد مرکب سالانه را ثبت کند.

انتظار میرود که درمان زخم با فشار منفی به دلیل معرفی دستگاه های NPWT با تکنولوژی پیشرفته توسط گردانندگان بازار با نرخ قابل توجهی رشد کند. انتطار میرود که محصولات سنتی و سایر بخش ها در طول دوره پیش بینی به دلیل تغییر روز افزون متخصصان مراقبت های بهداشتی و بیماران به سمت محصولات پیشرفته نرخ نسبتا متوسطی را ثبت کند.

تجزیه و تحلیل تقاضا

افزایش شیوع زخم های مزمن که بیشترین سهم بازار را در طی دوره پیش بینی ایجاد می کند.

بر اساس کاربرد، بخش زخم های مزمن سهم غالب بازار را در سال 2021 به خود اختصاص داد. این برتری به افزایش جمعیت بیماران مبتلا به زخم پای یابتی و زخم فشاری همراه با افزایش هزینه ها برای درمان این شرایط نسبت داده می شود.

انتظار می رود بخش حاد در طول دوره پیش بینی به دلیل افزایش جراحی ها نرخ رشد سالانه قابل توجهی را ثبت کند که منجر به بروز بیشتر زخم های جراحی و عرضه محصولات پیشرفته توسط گردانندگان بازار برای زخم های حاد می شود.

بینش های منطقه ای

اندازه بازار در آمریکای شمالی در سال 2021 به 6.69 میلیارد دلار رسید. حضور مستقیم و پرقدرت گردانندگان مهم بازار در منطقه، جمعیت بزرگ بیمارانی که از زخم های مزمن و حاد رنج میبرند و هزینه های سرانه مراقبت های بهداشتی بالاتر برخی از عوامل اصلی این بیماری هستند. تسلط بر آمریکای شمالی به عنوان مثال طبق داده های منتشر شده توسط 3M، گزارش شده است که سالانه حدود 547.0 میلیون دلار برای درمان زخم پای دیابتی در کانادا هزینه میشود.

انتظار میرود بازار اروپا به دلیل زیر ساخت های مستقر در بریتانیا و آلمان و افزایش پذیرش محصولات نوآورانه در این کشورها نرخ مرکب رشد سالانه قابل توجهی را ثبت کند.

انتظار میرود آسیا و اقیانوسیه به دلیل افزایش بروز بیماری های مرتبط با دیابت مانند زخم پای دیابتی در این منطقه با نرخ رشد مرکب سالانه بالاتری مواجه باشند. علاوه براین افزایش تمرکز گردانندگان بازار برای گسترش شبکه عملیاتی خود در کشورهای در حال توسعه اسیا و اقیانوسیه انتظار می رود که رشد این منطقه را بیشتر کند.

پیش بینی میشود آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا در طول دوره پیش بینی یک نرخم رشد مرکب سالانه متوسط را ثبت کنند. دلیل این امر عدم آگاهی افراد عادی در مورد گزینه های درمانی موجود برای زخم های مزمن و پیشرفته و عدم وجود سیاست های بازپرداخت مطلوب برای درمان زخم های مزمن است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر