قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز به ۱۳ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان رسید و سکه طرح جدید (امامی) در رقم ۱۴ میلیون و ۵۹۴ هزار تومان معامله شد.
قیمت نیم‌ سکه امروز به ۷ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسید.
قیمت ربع سکه امروز ۴ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان شد.
قیمت سکه یک گرمی امروز ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان است.
قیمت اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به هزار و ۸۱۱ دلار رسید.
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز هر گرم به مبلغ یک میلیون و ۳۷۷ هزار تومان معامله می‌شود.

نوع سکه کمترین قیمت (تومان) بیشترین قیمت (تومان)
سکه امامی ۱۴,۲۴۲,۰۰۰ ۱۴,۶۶۱,۰۰۰
سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۳,۴۴۸,۰۰۰ ۱۳,۶۶۰,۰۰۰
نیم سکه ۷,۸۴۰,۰۰۰ ۷,۹۰۵,۰۰۰
ربع سکه ۴,۸۳۲,۰۰۰ ۴,۸۸۲,۰۰۰
سکه گرمی ۲,۷۷۵,۰۰۰ ۲,۷۵۵,۰۰۰
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱,۳۵۸,۰۰۰ ۱,۳۸۲,۹۰۰

طلا به کانال ۱۷۰۰ دلاری سقوط می‌کند؟

قیمت طلا طی هفته گذشته کاهش شدیدی یافت و به پایین ترین قیمت سه ماه اخیر رسید. حال کارشناسان پیش بینی می‌کنند که قیمت طلا طی روزهای پیش رو همچنان کاهش خواهد یافت.

قیمت طلا در روز پنجشنبه به زیر ۱۸۳۰ دلار سقوط کرد که به عنوان یک سطح حمایت کلیدی برای طلا به شمار می‌رفت. این موضوع باعث شد تا فروش‌های فنی افزایش یافته و کارشناسان پیش بینی کنند که در ادامه قیمت این فلز زرد کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد.

داده‌های تورم که در هفته گذشته منتشر شد و عدد ۸.۳ را نشان می داد بالاتر از پیش‌بینی‌های بازار بود که در نتیجه باعث افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شد. بالا ماندن تورم همچنین نشان می‌دهد که فدرال رزرو موضع خود درباره تشدید سیاست‌های مالی را تغییر نخواهد داد و این موضوع نیز باعث ضعف بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

به گفته کارشناسان بازار، بسیار بعید است که تورم در آینده ای نزدیک کاهش پیدا کند و در نتیجه می‌توان انتظار داشت که فدرال رزرو همچنان مواضع تهاجمی خود را حفظ کند.

به گفته بارت ملک، قیمت طلا در هفته گذشته حمایت قوی ۱۸۳۰ دلار را از دست داد و هم اکنون انتظار می رود که به سمت کانال ۱۷۹۰ دلاری پیش رفته و در آنجا تثبیت گردد. با این حال دیگر کارشناس طلا بازار طلا، اورت میلمن، اشاره کرد که طلا در این مسیر ابتدا باید از سطح روانی ۱۸۰۰ دلار افت کند.

میلمن اشاره کرد که خطر سقوط به زیر ۱۸۰۰ دلار در روزهای پیش رو وجود دارد اما با این حال این به معنی پایان طلا نیست؛ بلکه طلا می‌تواند در صورت معکوس شدن روند حرکت آن، تنها طی چند هفته به ۱۹۰۰ دلار بازگردد.

به گفته فرانک چولی، تحلیلگر بازار طلا، طلا در حال حاضر بیش از حد فروخته شده است و در صورتی که بهبودی در داده‌های اقتصادی شاهد باشیم، به راحتی می‌تواند بازگردد و صعود کند.

منبع نرخ‌ها: شبکه اطلاع‌رسانی ارز و طلا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر