واکنش معاون زنان رئیسی به برخورد گشت ارشاد با یک مادر

واکنش معاون زنان رئیسی به برخورد گشت ارشاد با یک مادر
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در پی واکنش‌های گسترده به فیلم برخورد گشت ارشاد با مادری که ماموران دخترش را با خودشان می‌برند، معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز به این ویدئو واکنش نشان داد و اظهار امیدواری کرد که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

انسیه خزعلی، معاون زنان ریاست جمهوری در صفحه توییتر خود نوشت: ‏آنچه عامل جریحه‌دارشدن عواطف عمومی است بحث کرامت ‎زن و ‎مادر در فرهنگ ایرانی اسلامی است.

وی با بیان اینکه بابت این جایگاه خداوند را هزاران بار شاکریم، ادامه داد: مواخذه، عذرخواهی و دلجویی فوری نشان از آن دارد که ‎نیروی انتظامی نیز به این جایگاه بخوبی واقف است. امید است که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

در موضوع حجاب ملاک قانون است

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: سه مساله مشکلات اقتصادی، برجام و حجاب در نشست هیات رییسه و روسای کمیسیون های خبرگان بررسی شد.

او درباره حجاب گفت: متاسفانه برخی رعایت نمی‌کنند و حتی در اماکن عمومی کشف حجاب می‌کنند که کاری خلاف قانون است. باید در این زمینه قانون اجرا شود. هیچ‌کس سخن از زور ندارد بلکه سخن از اجرای قانون است. اعضای خبرگان رهبری تاکید داشتند که حجاب قانونی است مثل همه قوانین که باید اجرا شود. مسأله حجاب مسأله صددرصد قرآنی بوده و از نظر فقهای ما از ضروریات دین است.

عذرخواهی پلیس از مادر دختری که توسط گشت ارشاد بازداشت شده بود

بازرسی نیروی انتظامی تهران به دنبال برخورد خارج از ضوابط یکی از گشت‌های انتظامی با یکی از شهروندان در پایتخت با دعوت از زن میانسال از وی به صورت حضوری دلجویی کرد.

یک منبع خبری گفت: به دنبال انتشار کلیپی از برخورد خارج ضوابط یکی از واحدهای انتظامی در شبکه‌های مجازی که در آن زنی میانسال از مأموران پلیس درخواست می‌کرد تا دختر وی را به دلیل بیماری از خودروی گشت پلیس پیاده کنند اما ماموران نسبت به این درخواست بی تفاوت بوده و به مسیر خود ادامه می‌دهند، موضوع به سرعت رسیدگی و با سرتیم این واحد انتظامی به دلیل سوء مدیریت برخورد انضباطی شد.

همچنین ساعاتی پیش، مادر نگرانی که با وی برخورد شده بود به بازرسی پلیس پایتخت دعوت و حضوری از وی دلجویی شد.

منبع: همشهری-ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر