قابلیت ویژه واتس اپ برای تماس گروهی

قابلیت ویژه واتس اپ برای تماس گروهی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

ویژگی جدیدی که واتساپ به تازگی ارائه کرده، این امکان را فراهم می‌کند که صدای کاربران را حین تماس گروهی قطع کنید. واتساپ یکی از پلتفرم‌های پیام‌رسان در جهان، اخیراً چند ویژگی جدید در برنامه خود برای تماس‌های گروهی ایجاد کرده است.

براساس گزارش TechNave؛ با آخرین به‌روزرسانی، کاربران واتساپ می‌توانند صدای دیگران را بی‌صدا کنند، به افراد خاصی پیام بدهند و زمانی که شخصی در حین تماس‌های گروهی در برنامه به خارج از صفحه می‌پیوندد، بنری را ببینند.

این به‌روزرسانی که توسط واتساپ از طریق حساب رسمی توییتر آن به اشتراک گذاشته شده است، یک به‌روزرسانی با کیفیت است که مطمئناً کسانی را که اغلب از تماس‌های گروهی واتساپ استفاده می‌کنند، خوشحال می‌کند.

این ویژگی از موقعیت‌های ناخوشایند جلوگیری می‌کند. مثلا اگر حین تماس، عضوی از گروه میکروفنش روشن باشد و خودش اطلاع نداشته باشد و صداهای اطرافش شنیده شود، کاربران دیگر می توانند این صدا را قطع کنند.

Loading...

علاوه بر این، امکان ارسال پیام به یک فرد خاص از تماس گروهی واتساپ نیز برای کسانی که نمی خواهند اطلاعات یا پیام خاصی توسط همه افراد در تماس شنیده شود، مفید است.

Loading...

وضعیت "آخرین بازدید" برای برخی مخاطبان غیرفعال می‌شود

وضعیت "آخرین بازدید" به خصوص از نظر حریم خصوصی اهمیت زیادی دارد زیرا نشان می‌دهد کاربر آخرین بار چه زمانی اپلیکیشن خود را چک کرده است و به این طریق ممکن است به مخاطب وی کمک کند بداند آیا ممکن است پیام وی دیده شده بود؛ حتی اگر علامت دریافت پیام غیرفعال شده باشد. تنظیمات جدید به کاربر اجازه می‌دهد این قابلیت را برای بعضی از افراد خاص غیرفعال کند و همین طور عکس پروفایل، "درباره" (About) و استاتوس خود را از معرض مشاهده آنها پنهان کند.

اگر امکان مشاهده وضعیت "آخرین بازدید" خود را برای بعضی از افراد محدود کنید، شما هم قادر به مشاهده "آخرین بازدید" آنها نخواهید بود. تنظیمات جدید از طریق منوی سه نقطه در قسمت بالای سمت راست اپلیکیشن قابل دسترس است. پس از زدن روی سه نقطه، باید به قسمت "حساب" (Account) و پس از آن "حریم خصوصی" (Privacy) مراجعه کنید.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، واتس‌اپ اخیرا شماری قابلیت‌‌های جدید اضافه کرده که حول حریم خصوصی و راحتی کاربر هستند. این شرکت سال میلادی گذشته اعلام کرد حسابهای کاربرانی که با شرایط جدید سیاست حریم خصوصی این پیام رسان موافقت نکنند را محدود می‌کند اما بعدا از این تصمیم عقب نشینی کرد. واتس‌اپ هفته گذشته قابلیت جدیدی را رونمایی کرد که انتقال اطلاعات کاربران از گوشی اندرویدی به آیفون را راحت‌تر می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر