زیرپوست کدال؛ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

معافیت مالیاتی برای یک شرکت فلزی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. تماوند ، غمینو ، سفاسی ، فولاژ و پارسیان ن مادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند. در پایان به صورت تکنیکال نمودار کالا مورد بررسی قرار گرفت.

تماوند: شرکت تامین سرمایه دماوند، که در اسفند درآمد رویایی را تجربه کرده بود، در فروردین با کاهش درآمد مواجه شده است اما از میانگین سال گذشته بسیار بهتر است. شرکت در دی ماه ۱.۶۷ میلیارد تومان، در بهمن ۱.۱۶ میلیارد تومان درآمد کسب کرده بود اما در اسفند با جهشی بی‌نظیر توانست درآمد ۲۵.۵ میلیارد تومانی را برای خود ثبت کند. اکنون سهم در فروردین ماه نیز توانسته است فروش خوب ۴.۳۲ میلیارد تومانی داشته باشد.

غمینو: شرکت مینو شرق، نیز موفق شده است که سال ۹۹ را با رشد سودآوری به پایان برساند. شرکت در سال ۹۹ به ازای هر سهم ۱۰۵۲ ریال سود شناسایی کرده است که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۲۸ درصدی دارد. غمینو در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۴۶۲ ریال سود محقق کرده بود.
درآمدهای عملیاتی شرکت ۷۵ درصد و هزینه‌های عملیاتی آن رشد ۶۳ درصدی داشته است.

سفاسی: شرکت فارسیت اهواز، در سال ۹۹ به سوددهی رسیده است. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۴۵ ریال زیان شناسایی کرده بود اما در سال ۹۹ توانسته است زیان خود را به سود ۴۱ ریالی به ازای هر سهم تبدیل کند.
رشد ۱۷۸ درصدی درآمدهای عملیاتی و همچنین رشد چشمگیر ۱۰۳۲۴ درصدی درآمدهای غیرعملیاتی شرکت عامل اصلی این سودآوری بوده است.

فولاژ: فولاد آلیاژی ایران، طی انتشار افشای اطلاعات از گروه ب، از تمدید معافیت مالیاتی خود خبر داده است. شرکت به دلیل استقرار در مناطق کمتر توسعه یافته از معافیت مالیاتی ۱۲ ساله از سال ۷۸ تا سال ۹۰ بهره‌مند بود. اکنون شرکت با ارائه درخواست به اداره کل امور مالیاتی یزد موفق شده است که این معافیت مالیاتی را تا سال ۹۵ نیز تمدید کند.
معافیت تعلق گرفته به شرکت مبلغ ۵۳.۸ میلیارد تومان گزارش شده است.

پارسیان: بیمه پارسیان در سال ۹۹ موفق شده است با سرمایه جدید به ازای هر سهم ۳۵۴ ریال سود شناسایی کند که اگر آن را با سرمایه قدیم تعدیل کنیم به عدد ۴۴۲ ریال سود خواهیم رسید که نسبت به سال گذشته خود رشد بیش از ۵۴ درصدی داشته است.
لازم به ذکر است که درآمد شرکت از محل سرمایه‌گذاری سایر منابع ۱۰۴۶ درصدی داشته است.

تکنیکال

کالا: بورس کالا در نمای بلندمدت خود دارای یک خط حمایتی-مقاومتی معتبر است که چندین بار باعث برگشت سهم شده است. سهم در روند ریزشی خود این خط را به سمت پایین شکسته است و پس از پولبک به آن دوباره وارد روند ریزشی شده است.

در نمای کوتاه مدت سهم در یک کانال نزولی در حال نوسان است که برخوردهای قابل قبولی به کف، سقف و خط میدلاین نیز داشته است. سهم در قیمت ۳۱۰۰ تومان به دلیل کف‌های استاتیکی که در گذشته داشته است حمایت‌های مناسبی دارد و در صورت برگشت از این قیمت، مقاومت ابتدایی آن حوالی قیمت ۳۹۵۰ تومان و اصلی‌ترین مقاومت آن در محدوده ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است.

Loading...
نمودار نماد کالا

Loading...
نمودار نماد کالا
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر