زیر پوست کدال؛ 9 خرداد ۱۴۰۰

عملکرد ضعیف یک شرکت مخابراتی در سال ۹۹

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت.های‌وب، خکاوه، اخابر، زشگزا، کزغال و خاهن نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند.در پایان به صورت تکنیکال نمودار نمادهای پتایر مورد بررسی قرار گرفت.

های‌وب: داده‌گستر عصرنوین، که در فروردین موفق به ثبت رکورد جدیدی در فروش ماهانه خود شده بود، در اردیبهشت کمی افت کرده است. شرکت در فروردین ماه بیش از ۲۲۱ میلیارد تومان درآمد داشت اما در اردیبهشت ماه ۱۸۶.۶ میلیارد تومان درآمد ثبت کرده است.

درآمد اردیبهشت شرکت همچنان بیشتر از میانگین زمستان است. شرکت در دی ۱۴۱.۴ میلیارد تومان، در بهمن ۱۲۴.۲ میلیارد تومان و در اسفند نیز ۱۴۹.۲ میلیارد تومان درآمد داشت.

خکاوه: سایپا دیزل، که در فروردین عملکرد بسیار ضعیفی داشت و هیچگونه فروشی را ثبت نکرده بود، در اردیبهشت ماه توانسته است که به چرخه فروش خود برگردد. شرکت در اردیبهشت ماه موفق به فروش ۵۷.۱ میلیارد تومانی از محصولات خود شده که البته فاصله زیادی با فروش‌های آخر سال ۹۹ دارد.
شرکت در دی ۲۵.۶ میلیارد تومان، در بهمن ۶۵.۸ میلیارد تومان و در اسفند با جهشی خوب ۹۶.۱ میلیارد تومان فروش را به ثبت رسانده بود.

اخابر: اخابر در سال ۹۹ عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است. شرکت در سال ۹۸ موفق به شناسایی سود تلفیقی ۶۰ تومانی به ازای هر سهم خود شده بود اما در سال ۹۹ با کاهشی ۷ درصدی سود تلفیقی ۵۶ تومانی را محقق کرده است. سود اصلی شرکت نیز ۳۰ تومان به ازای هر سهم بوده است که نسبت به سال ۹۸ کاهش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی در کنار افزایش ناچیز درآمدهای شرکت عامل اصلی این کاهش سودآوری بوده است.

زشگزا: شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، در اردیبهشت موفق به شکست رکورد فروش ماهانه خود شده است. شرکت در اردیبهشت ماه ۲۱.۵ میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به ماه قبل خود افزایش ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

شرکت در زمستان ۹۹ وضعیتی نوسانی را پشت سر گذاشته بود. در دی ۱۵.۴ میلیارد تومان، در بهمن ۱۹.۵ میلیارد تومان و در اسفند نیز ۱۶.۱ میلیارد تومان فروش را ثبت کرده بود.

کزغال: زغال سنگ پروده طبس، در اردیبهشت عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشته است. شرکت در اردیبهشت تنها موفق به فروش ۷۴.۱ میلیارد تومان از محصولات خود شده است که نسبت به فروردین کاهش ۶۷ درصدی داشته است. این در حالیست که نرخ محصولات شرکت در اردیبهشت افزایشی بوده است.

کزغال در ماه‌های انتهایی سال ۹۹ وضعیت خوبی را پشت سر گذاشته بود. شرکت در دی ۱۷۵ میلیارد تومان، در بهمن ۲۰۸ میلیارد تومان و در اسفند نیز ۱۶۲.۲ میلیارد تومان فروش ثبت کرده بود.

خاهن: آهنگری تراکتورسازی ایران،در اردیبهشت وضعیت رو به رشدی در وضعیت فروش خود داشته است. شرکت با فروش ۱۳۰.۳ میلیارد تومانی، نسبت به فروردین ۸۶ درصد رشد داشته است.
خاهن در اردیبهشت در نرخ محصولات خود کاهش داشته است اما از لحاظ مقدار فروش، افزایش قابل توجهی داشته که رشد فروش خوبی را برای شرکت به ارمغان آورده است.

به طور کلی وضعیت فروش ماهانه شرکت در سال ۱۴۰۰ خوب سپری می‌شود. در دی ۱۱ میلیارد تومان، در بهمن ۶۵.۹ میلیارد تومان و در اسفند نیز ۹۶.۹ میلیارد تومان فروش را به ثبت رسانده بود و این در حالیست که در دوماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، فروش شرکت جمعا به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

تکنیکال

پتایر: سهم در نمای بلندمدت خود داخل یک کانال صعودی نوسان می‌کند و همچنین یک خط حمایتی-مقاومتی در اواسط این کانال وجود دارد که سهم در گذشته به آن واکنش‌های زیادی داشته است.

در نمای کوتاه مدت، سهم پس از ریزش‌ها ممتد که اغلب با صف فروش همراه بوده است اکنون به کف کانال اشاره شده برخورد کرده است. در این نقطه، چندین حمایت استاتیک نیز برای سهم وجود دارد که هم‌ترازی آن با کف کانال صعودی، باعث ایجاد حمایت بسیار قدرتمندی شده است.

در صورت برگشت از این قیمت، نخستین هدف قیمتی سهم می‌تواند محدوده ۳۲۰ تا ۳۵۰ تومان باشد و در صورت از دست دادن حمایت کف کانال، می‌توان به محدوده ۲۳۰ تا ۲۵۰ امیدوار بود.

Loading...
نمودار نماد پتایر

Loading...
نمودار نماد پتایر
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر