سه نشانه مثبت برای بازار ارزهای دیجیتال

خوش‌شانسی تاریخی در انتظار خریداران بیت کوین

خوش‌شانسی تاریخی در انتظار خریداران بیت کوین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری: شاخص‌ها نشان می‌دهند که احتمال صعود بیت‌کوین در ماه اکتبر وجود دارد. بیت‌کوین به عنوان پرچم‌دار ارزهای دیجیتال، از سال ۲۰۱۳ تاکنون، معمولا در ماه اکتبر عملکرد مطلوبی از خود ارائه داده و با رشد همراه گشته است. تقریبا در ۹ سال اخیر، این اتفاق هفت بار روی داده و این امیدواری را ایجاد کرده است که بتواند در ۳۱ روز آینده روند صعودی را ثبت کند.

بیت کوین نتوانست به اصطلاح نفرین سپتامبر را شکست دهد، زیرا قیمت آن حتی با وجود افزایش شدید در روزهای پایانی ماه، در حدود ۷ درصد کاهش داشت. با این وجود، به نظر می‌رسد بیت کوین در ماه اکتبر پر قدرت‌تر باز خواهد گشت، ماهی که به خاطر برگشت صعودی مشهور است.

داده‌های سایت بای‌بیت نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین تقریبا ۷۷ درصد مواقع در ماه اکتبر یا همان مهر ماه با رشد همراه بوده است. در سال گذشته قیمت بیت کوین از حدود ۱۰ هزار دلار با رشد ۲۸ درصدی به ۱۳.۵ هزار دلار در پایان ماه اکتبر رسید.

به طور مشابه، قیمت بیت کوین در پایان اکتبر ۲۰۱۹ نیز با وجود سقوط ۱۴ درصدی در ماه بیش از ۱۰ درصد صعود کند. این موضوع سبب شد که سپتامبر برای معامله گران تداعی گر فشار فروش باشد، زیرا از سال ۲۰۱۳ تاکنون هفت بار این اتفاق تکرار شده است.

در مقابل، ماه اکتبر زمانیست که سرمایه‌گذارن اقدام به خرید در پایین‌ترین قیمت‌ها می‌کنند و قیمت آن را با تقاضای ایجاد شده افزایش می‌دهند.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود در ماه جاری علیرغم سیگنال‌های هشداردهنده تشدید سرکوب چین و مواضع قانونی سختگیرانه ایالات متحده در بخش رمزنگاری، صعود قیمت‌ها را داشته باشیم.

ریسک روند مثبت بیت کوین برای بورس

Loading...
جدول عملکرد بیت کوین در ماه‌های مختلف از سال ۲۰۱۳ تا کنون

علاوه بر این، به نظر می‌رسد چشم‌انداز فدرال رزرو برای برنامه حمایتی ۱۲۰ میلیارد دلاری در ماه جاری به تعویق افتاده است و از این رو چشم‌انداز صعودی بیت کوین را محدود کرده است. سیاست پولی انقباضی، همراه با نرخ‌های بهره نزدیک به صفر بانک مرکزی ایالات متحده، در افزایش قیمت بیت کوین از حدود ۴۰۰۰ دلار در مارس ۲۰۲۰ به تقریبا ۶۵۰۰۰ دلار تا آوریل ۲۰۲۱ موثر بوده است.

اما علیرغم شکست‌های کوتاه مدت، هجوم شاخص‌های کلیدی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هنوز تصمیم دارند در فضای پر رونق ارزهای دیجیتال حضور داشته باشند.

ورود نهادها

داده‌ها حاکی از این هستند که با وجود نوسانات قیمتی در ماه سپتامبر، حجم سرمایه‌گذاری در رمزارزها در حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است. همچنین ورودی هفتگی سرمایه به حدود ۷۰میلیون دلار افزایش یافت که بالاترین میزان از ماه می‌۲۰۲۱ و زمان ریزش بیت کوین است.

Loading...
میانگین هفتگی ورود سرمایه در ارزهای مختلف

در چند مدت اخیر، در حدود ۳۱ میلیون دلار به طور هفتگی بر روی بیت‌کوین صورت گرفته است، از این رو احتمالا شاهد رشد شارپی در سه ماهه آخر امسال باشیم.

میانگین متحرک ۲۰ هفته ای

اندیکاتورها همچنان منعکس‌کننده احتمال صعود بیت‌کوین هستند. در این بین میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای توانست حمایت خوبی برای این ارز باشد

افت قیمت به زیر میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای احتمال سقوط بیت کوین را تا ۷۸ درصد افزایش می‌داد. در ۲۷ سپتامبر، ارز دیجیتال به زیر موج سبز سقوط کرد (همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است) اما هنگام ورود به ماه اکتبر، آن را به عنوان پشتیبان پس گرفت.

حرکت به بالای میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای، همراه با افزایش حجم، در طول تاریخ منجر به صعود بیت کوین شده است. در نتیجه، در صورت تکرار تاریخ، قیمت بیت کوین در هفته‌های آینده ممکن است به رکورد جدیدی برسد.

Loading...
حمایت میانگین متحرک ۲۰ هفتگی و نشانه‌ای از صعود

مثلث جمع شونده بیت‌کوین

الگوی مثلث معمولا الگوی ادامه دهنده تلقی می‌گردد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در حال تشکیل یک الگوی مثلث است. در صورت شکست این مثلث به سمت بالا بیت‌کوین هدف قیمتی ۱۰۰ هزار دلار را دنبال خواهد کرد. نشانه‌ها حاکی از آن هستند که احتمال غلبه بر مقاومت سقف مثلث بالاتر از شکست از آن است.

Loading...
تشکیل الگوی مثلث و احتمال ادامه روند صعودی

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر