بورسان - Bourseon

ماجرای کاهش قیمت خودروی جدید سایپا

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که قیمت «شاهین» محصول جدید سایپا امروز با افت شدید روبرو بوده است، این خودرو در یک روز 11 میلیون افت قیمت داشته است.

اواخر شهریورماه ۱۴۰۰ و با فک رهن این خودرو در بازار امکان قیمت‌گذاری آن در بازار فراهم شد و برای نخستین بار شاهین در بازار ۳۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد، اما قیمت این خودرو در بازار پایدار نبود، بطوریکه خودروی جدید سایپا برخلاف تصورها چندان مورد استقبال قرار نگرفت و این امر موجب شد تا شاهد افت قیمت این خودرو در بازار باشیم. البته برخی از فعالان بازار پیش فروش خودرو «تارا» رقیب شاهین را نیز یکی از دلایل این افت قیمت ذکر می‌کنند.

در کنار عوامل مذکور فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز اشاره می‌کنند آغاز عرضه این خودرو در بازار از دیگر عواملی است که موجب شده تا قیمت این خودرو نزولی شود، از سوی دیگر تبلغات محدود نیز به گفته فعالان بازار خودرو بر قیمت این خودرو اثرگذار بوده است.

ازریابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که از زمان مشخص شدن قیمت «شاهین» در بازار امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۰ نسبت به روز گذشته افتی ۱۱ میلیونی داشت و قیمت آن به ۳۳۰ میلیون تومان رسید.

قیمت شاهین از زمان فک رهن این خودرو تا امروز افتی ۱۳ میلیونی را ثبت کرده است. با حساب سرانگشتی می‌توان گفت «شاهین» از زمان فک رهن تا ۱۹ مهر روزانه ۱.۵ میلیون تومان ارزان شده است.

منبع: اقتصادنیوز

قیمت خودرو‌های سایپا ایران خودرو و خارجی ۲۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر