هزینه‌ها کمر ذوب را شکست

هزینه‌ها کمر ذوب را شکست
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن
ذوب آهن اصفهان صورت مالی را روی کدال منتشر کرد و خبر از وضعیت نامناسب سودآوری ذوب‌ آهن اصفهان داشت. این شرکت در پاییز تقریبا هیچ سود خالصی محقق نکرد. انتشار عملکرد ذوب کافی بود تیر خلاصی را به این سهم وارد کرد و ذوب به صف فروش نشست.

بورسان: شرکت فولادی ذوب آهن اصفهان امروز عملکرد پاییز را منتشر کرد. این شرکت در تابستان ۱۱۰۰ میلیارد تومان سود محقق کرده بود و سود پاییز به حدود ۲۰ میلیارد تومان کاهش یافت. به این ترتیب سود خالص هر سهم ذوب تقریبا صفر بود. این بار نخست نیز ذوب با عملکرد نامناسب خود بازار را غافلگیر می‌کند. هر دفعه تحلیلگران پیش‌بینی نسبتا خوشبینانه از ذوب ارائه می‌دهند و با انتشار عملکرد نامناسب این سهم مسیر تند نزولی را در پیش می‌گیرد. حالا در شرایطی که بازار وضعیت خوبی را طی نمی‌کند بار دیگر انتشار عملکرد ضعیف از ذوب آهن اصفهان سهام شرکت تا کف قیمتی روزانه نزول یافت.

رشد هزینه‌ها در بخش هزینه‌های اداری عمومی و همچنین هزینه ماده اولیه مانند رشد هزینه واردات زغال سنگ اثر محسوسی بر سود این شرکت داشته است. هزینه اداری این شرکت حدود ۶۲۰ میلیارد تومان و دو برابر تابستان و هزینه ماده اولیه این شرکت حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان، ۳۰ درصد بیشتر از تابستان بوده است.

این شرکت در پاییز ۱۴۰۰ با فروش ۹،۳۶۷.۲ میلیارد تومان سود خالص ۲۰.۱ میلیارد تومانی را محقق کرد؛ با سرمایه ۶،۱۵۰.۰ میلیارد تومان موفق به ساخت سود ۰.۳ تومانی به ازای هر سهم شده است. «ذوب» در تابستان سود خالص ۱،۱۰۳.۱ میلیارد تومانی را با فروش ۸،۴۵۲.۵ میلیارد تومان شناسایی کرده بود؛ سود هر سهم ۱۷.۹ تومانی در تابستان. حاشیه سود ناخالص پاییز و تابستان به ترتیب برابر با ۸.۵ و ۱۸.۵ درصد است. ارزش بازار کنونی این سهم ۱۹۳۸۰.۰ میلیارد تومان و آخرین معاملات ذوب در قیمت ۳۱۵۱.۰ ریال انجام شده است.

Loading...
صورت مالی ذوب آهن اصفهان
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر