راه سهام خودرویی از بانکی جدا می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان – سروش بهرامی : صنعت خودرو و بانکداری از صنایعی هستند که در اکثر شرایط، روندهایی مشابه با یکدیگر را تجربه می‌کنند. برای مثال بازگشایی‌های سیاسی و اقتصادی و یا تغییرات قیمت دلار همواره بر این دو صنعت به یک شکل تاثیرگذار بوده است.

تصویر زیر به وضوح نشان دهنده همراهی شاخص این دو گروه است و به جز در برخی بازه‌های زمانی، فراز و نشیب‌های آن‌ها در یک جهت انجام شده است.

شاخص گروه خودرو (خط آبی) اما اکثر اوقات رشد و نزول‌هایی با شتاب بسیار زیاد دارد. برای مثال همانطور که در تصویر پیداست، در شروع سال 99 که بازار سرمایه رشد قابل توجهی را تجربه کرد، گروه خودرویی تاثیر بیشتری پذیرفت و با قدرت بسیار زیادی توانست بازدهی بالایی را نصیب سهامداران خود کند. در ادامه این اتفاق هم شاهد بودیم که سهام گروه خودرو با همان شتابی که صعود کرده بود، نزول کرد و ریزشی بیشتر از صنعت بانکداری داشت.

صنعت بانکداری (خط بنفش) اما شرایط متفاوتی دارد و نوسانات آن اگرچه در جهت گروه خودرویی اما کمتر از آن است. به طوری که چه در صعود و چه در نزول، تغییرات به مراتب ملایم‌تری دارد.

تغییر شرایط برای صنعت خودرو و بانک

در حال حاضر دو عامل بسیار مهم برای صنعت خودرو و یک عامل محرک برای رشد صنعت بانکداری وجود دارد. در این بین از سرگیری دوباره مذاکرات و خوشبینی به احتمال توافقی دوباره یکی از عواملی است که باعث معاملات پر رونق گروه بانکی و خودرویی در روزهای گذشته بوده است.

در این میان اما عامل اصلی رشد گروه خودرو را می‌توان به احتمال بالای حذف قیمت‌گذاری دستوری این صنعت نسبت داد. اتفاقی که پس از چندین سال می‌تواند محقق شود و خودروسازان از زیان‌دهی‌های سنگینی که دارند خارج شوند.

با توجه به اینکه احتمال دستیابی به توافق زودهنگام بسیار بعید به نظر می‌رسد اما پروسه حذف قیمت گذاری دستوری با سرعت خوبی در حال انجام است، انتظار می‌رود که در ادامه، صنعت خودرو بتواند با سرعت بیشتری به رشد خود ادامه دهد و صنعت بانکی نوسانات کمتری داشته باشد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر