اولین واکنش دولت به عکس وزیر ارتباطات و خبرنگار روس

اولین واکنش دولت به عکس وزیر ارتباطات و خبرنگار روس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

در روزهای اخیر انتشار تصویری از پشت‌صحنه مصاحبه وزیر ارتباطات با خبرگزاری راشاتودی و نحوه پوشش خبرنگار حاضر در پشت‌ صحنه، حواشی و واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت.

مشاور سخنگوی دولت توضیحاتی درباره تصویر منتشر شده حاشیه‌ساز از مصاحبه وزیر ارتباطات با خبرگزاری راشاتودی ارائه کرد.

محمود قائدی در توئیتی در واکنش به تصویر منتشر شده از وزیر ارتباطات با خبرنگاران راشاتودی نوشت:

از حاشیه تا واقعیت یک تصویر؛

وزیر ارتباطات در مواجهه با شرایط خلاف ضوابط در مصاحبه با راشاتودی روسیه، حاضر به گفت‌وگو نمی‌شود. پس از اصرار آقای ‎زارع پور بر رعایت موازین و جایگزین شدن مصاحبه‌ کننده، خبرنگار اول با حضور در حاشیه گفت‌وگو صرفا نظاره‌گر مصاحبه می‌شود.

نگاهی به سوابق عیسی زارع‌ پور

سید ابراهیم رئیسی رئیس وقت قوه قضائیه ایران در اسفند ۱۳۹۸ زارع‌پور را به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه منصوب کرد از جمله اقدامات زارع پور آنلاین کردن گرفتن گواهی عدم سوءپیشینه بود که تا پیش از این، گرفتن آن هفته‌ها طول می‌کشید. از دیگر اقدامات او در این دوران راه‌اندازی اپلیکیشن عدالت همراه بوده‌است. رشد و توسعه دیگر سامانه‌های الکترونیکی قوه قضاییه که به عنوان یکی از دستاوردهای ابراهیم رئیسی در دوران ریاستش در این قوه نام برده می‌شود نیز توسط تیم زارع پور صورت گرفته‌است.

رئیسی در در ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ زارع‌پور را به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم به مجلس معرفی کرد و در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳ با ۲۵۶ رای موافق و ۱۷ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رای اعتماد گرفت. او یکی از حامیان اجرای طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در ایران است و از آغاز دوره وزارت او تاکنون خبرهایی زیادی درباره اجرایی شدن این طرح به گوش می‌رسد.

منبع: دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر