چرا گوشت با وجود عرضه زیاد دام گران است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
علایی مقدم گفت: در شرایط فعلی دامداران سود زیادی از فروش دام نمی‌برند و منفعت اقتصادی این بخش به جیب واسطه‌ها می‌رود.

علایی مقدم رئیس سازمان امور عشایر در برنامه گفت‌وگوی ۱۸: ۳۰ شبکه خبر در خصوص کاهش مصرف سرانه گوشت قرمز تصریح کرد: میزان سرانه گوشت قرمز از ۹.۶ کیلو گرم به ۶.۵ کیلو رسیده است.

او ادامه داد: امسال دامداران شرایط سختی داشتند، خشکسالی داشتیم که در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و باعث کاهش ظرفیت مراتع طبیعی شده است.

این مقام مسئول گفت: حدود ۲۵ درصد از گوشت مصرفی کشور را عشایر تولید می‌کنند. در این شرایط پیشنهاد خرید تضمینی دام عشایر را دادیم که اجرایی شده است.

رئیس سازمان عشایر بیان کرد: هم اکنون میانگین قیمت خرید دام عشایر به ۳۰ هزار تومان می‌رسد اما هر کیلو گوشت قرمز در مغازه‌ها بالای ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد. فاصله قیمت از تولید تا مصرف خیلی بالاست و افزایش قیمت‌ها بی‌سر و سامان است.

او با اشاره به مشکلات نظام توزیع ادامه داد: زنجیره بین تولید تا سفره مصرف‌کننده کنترل نمی‌شود و در این شرایط هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده اذیت می‌شوند.

علایی مقدم افزود: سازمان تعزیرات و نهادهای نظارتی باید در جهت تنظیم بازار رصد و بازرسی‌های لازم را داشته باشند.

او گفت: در شرایط فعلی دامداران که بیشتر زحمت تولید دام را می‌کشند، سود زیادی از فروش نمی‌برند و منفعت اقتصادی به جیب واسطه‌ها می‌رود که زحمت زیادی نمی‌کشند. باید کمیته ملی در راستای تنظیم بازار تشکیل شود تامنافع تولیدکننده تامین شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر