تجمع اعتراضی بازنشستگان به افزایش ناقص حقوق + عکس

تجمع اعتراضی بازنشستگان به افزایش ناقص حقوق + عکس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
بازنشستگان برخی از استان‌های کشور با حضور مقابل ادارات تامین اجتماعی، نسبت به افزایش ۱۰ درصدی مستمری سایر سطوح اعتراض کردند.

بازنشستگان کرمان، ذربایجان شرقی، گیلان و زنجان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه‌ی مزدی شورای‌عالی کار و تصمیم دولت مبنی بر افزایش ده درصدی مستمری سایر سطوح، مقابل ادارات تامین اجتماعی این استان‌ها تجمع کردند.

Loading...
تجمع اعتراضی بازنشستگان به افزایش ناقص حقوق

حاضران در این تجمعات با بیان اینکه افزایش حقوق برابر با مصوبه‌ی شورای‌عالی کار، حق مسلم تمام بازنشستگان است؛ می‌گویند: هزینه‌های زندگی چند برابر شده اما حقوق ما قرار است فقط ده درصد زیاد شود؛ این به شدت ناعادلانه است و ما از دولت و سازمان تامین اجتماعی می‌خواهیم، ضمن ابطال مصوبه‌ی افزایش ده درصدی، تمام بازنشستگان کشور را مشمول افزایش مزدی شورای‌عالی کار سازند.

این بازنشستگان می‌گویند: بازنشستگان کارگری از اندوخته‌ سالیانِ خودشان حقوق می‌گیرند و دولت نمی‌تواند به‌یکباره نظامات مزدی را به هم بریزد و روال جدید برای تعیین مستمری‌ها اتخاذ کند.

افزایش حقوق بازنشستگان از کی اعمال می‌شود؟

روز گذشته، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام این خبر که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه اعمال و پرداخت خواهد شد، درباره زمان پرداخت معوقات دو ماه فروردین و اردیبهشت ماه نیز گفت: خرداد ماه احکام جدید صادر می‌شود و در تیر، معوقه فروردین و در مرداد، معوقه اردیبهشت را پرداخت خواهیم کرد.

عبدالملکی در ادامه به مقایسه روند افزایش حقوق ها در سنوات گذشته پرداخت و گفت: در سال‌های گذشته رعایت عدالت در حقوق ها رخ نمی‌داده است به عنوان مثال حقوق فردی که ۲۰ میلیون تومان بوده دریافتی اش با افزایش سنواتی به ۲۵ میلیون تومان می رسیده، اما حقوق فردی که سه میلیون تومان دریافتی داشته کمتر از یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان افزایش پیدا می‌کرده است.

وی درباره افزایش مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومان توضیحات بیشتری ارائه کرد و گفت: آنهایی که حداقل بگیر هستند که مشخص شد و ۵۷.۴ درصد افزایش می یابد و حق عائله مندی و غیره هم به آن افزوده می‌شود. اما برای کسانی که از حداقل بالاتر هستند عدد ۱۰ درصد افزایش را داریم، اما چون بازنشستگان تامین اجتماعی میزان دریافتی‌شان از صندوق‌های دیگر کمتر است دولت تصویب کرد علاوه بر آن ۱۰ درصد، یک مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومان نیز درنظر گرفته شود که مختص کسانی است که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. مثلا کسی که حقوقش با افزایش ۱۰ درصدی به ۹ میلیون و ۸۵۰ هزارتومان رسیده، ۱۵۰ هزار تومان دیگر افزوده می‌شود تا به ۱۰ میلیون تومان برسد.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر