زیرپوست کدال؛ 2 اسفند99

رشد ۵۲ درصدی سودآوری یک نماد زراعتی

رشد ۵۲ درصدی سودآوری یک نماد زراعتی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان : امروز در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین آگهی‌‎های منتشرشده روی کدال پرداخته شد. #زپارس، #سپ، #ذوب، #سفارس، #تیپیکو نمادهای بودند که آگهی منتشرشده آن‌ها روی کدال مورد توجه قرار گرفت. در این بین یک نماد زراعتی به نظر می‌رسد رشد خوبی را نسبت به سایر نمادهای مورد بررسی، تجربه کرده است.

زپارس : شرکت صنعت و دام‌پروری پارس، صورت‌های مالی 12 ماه خود را روی کدال منتشر کرد و گفته است در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر 99 به ازای هر سهمش 287 تومان سود شناسایی ‌کند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که سود 189 تومانی شناسایی کرده بود؛ رشد 52 درصدی داشته است. براساس بررسی‌های تکنیکال، این سهم می‌تواند تا حوالی 2500 تومان هم رشد کند. به نظر نمی‌رسد این سهم مقاومت خیلی جدی سر راه خود داشته باشد، مگر اینکه دچار عرضه‌های شدیدی در بازار شود. در صورت ریزش هم می‌تواند در حوالی قیمت 14.500 و 15.000 تومان افت کند و مجدداً حمایت شود و صعود کند. به نظر می‌رسد احتمال صعود آن نسبت به ریزش بیشتر باشد، اما باید دید چه آینده‌ای را در پیش رو دارد.

کمنگنز : شرکت معادن منگنز ایران، گزارش افشای اطلاعات گروه ب را روی کدال منتشر کرده است. این شرکت گفته یکی از معادن اصلی‌اش به نام «معدن پیروزی» ریزش 5 متری داشت و متأسفانه یکی از کارگران این معدن در اثر این حادثه فوت کرده است. البته گفته نشده این حادثه چه میزان می‌توانست برای شرکت هزینه داشته باشد، اما ذکرشده که تأثیر ناچیزی در روند فعالیت تولید شرکت داشته است. این سهم در یک کانال صعودی با شتاب کم قرار دارد و بیشتر می‌توان گفت در یک کانال خنثی حرکت می‌کند.

سپ : پرداخت الکترونیک سامان کیش، صورت‌های مالی 12 ماه خود را روی کدال منتشر کرد. این شرکت به ازای هر سهمش 85 تومان با سرمایه قدیم سود شناسایی کرده است و همچنین نسبت به مدت مشابه منتهی به ۳۰ آذر 98 سود 79 تومانی شناسایی کرده بود. این در حالی است که این نماد رشد کمی در سودآوری داشته است. دلیل اصلی رشد کم سودآوری این نماد، افزایش بهای تمام‌شده مواد اولیه، خدمات و هزینه‌های عملیاتی بوده است. البته شرکت بیش از 50 درصد رشد کرده که این باعث شده سودآوری کمی داشته باشد. این سهم می‌تواند با یک پول‌بک زدن، وارد روند صعودی شده که اگر چنین شود، اولین هدف قیمتی این سهم می‌تواند ۲۲۰۰ تومان باشد.

ذوب : ذوب‌آهن اصفهان امروز در یک کانال نزولی نوسان داشت. اتفاق خوب برای این نماد این است که به سقف کانال واکنش نشان داده است. در ریزش‌های اخیر بیشتر به سمت سقف این کانال حرکت داشته است. در برخوردی که به سقف کانال خود داشته؛ ریزش کرده است. محدوده 390 و 420 تومان می‌تواند محدوده حمایتی خوبی برای این نماد باشد. اگر این سهم بخواهد روند منطقی از خود نشان دهد، می‌تواند در محدوده حمایتی و سقف نوسان کند تا بعد از آن تصمیم بگیرد به سمت بالا یا پایین حرکت کند.

سفارس : شرکت سیمان فارس و خوزستان، بعد از ریزشی که داشته است اکنون در کانال کوتاه‌مدت، یک الی دو ماه دیگر حرکت صعودی می‌کند. براساس داده‌های تکنیکال این سهم، خط روند نزولی سهم شکسته شده است. این روند زمانی صعودی و پرقدرت می‌شود که بتواند مقاومت 2155 تومان را به سمت بالا بشکند. از نظر حمایتی هم حمایت خیلی خوبی در کف کانال مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد این کف کانال بتواند فعلاً سهم را حمایت کند و اگر بنا بر ریزش این نماد باشد، خیلی اجازه ریزش را به آن ندهد.

تیپیکو : نماد شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تأمین، در کانال نزولی، اما با شیب ملایم حرکت می‌کند. در ریزش اخیری که داشته اکنون قیمت سهم به‌جای حمایتی و حساس خوبی رسیده است. به نظر می‌رسد سهم بتوانند همین حوالی حمایت شود و به سمت بالا برگردد. به نظر می‌رسد چند روزی نوسان بیشتر را داشته باشد تا به خط حمایت برسد و دوباره به سمت بالا حرکت کند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر