متقاضیان مسکن ملی در تهران بخوانند

متقاضیان مسکن ملی در تهران بخوانند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
پروژه مسکن ملی یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها برای دولت جدید است که تا الان میلیون‌ها نفر از آن استقبال کردند. متقاضیان مسکن ملی در تهران فقط می‌توانند در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و همچنین پاکدشت و رباط کریم تقاضا بدهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تاکید کرد که متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهر تهران صرفا مجاز به انتخاب شهر‌های پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم هستند و اگر شهر خود را اشتباه انتخاب کرده‌اند آن را اصلاح کنند یا درخواست خود را حذف و دوباره نام‌نویسی کنند.

درخواست کدام متقاضیان حذف خواهد شد؟

در مرحله اول ثبت نام طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) امکان مشاهده بسیاری از شهر‌ها برای ساکنان مراکز استان‌ها وجود دارد و در صورت انتخاب هریک از شهر‌های غیرمرتبط نیز سامانه با خطا مواجه نمی‌شود.

اما اگر متقاضیان بجز شهر‌های مجاز، شهر دیگری را انتخاب کنند درخواست آنها در مرحله پایش و بررسی حذف خواهد شد.

البته شنیده‌ها حاکی از آن است که برای ساکنان شهر تهران درخواست شده تا بجز پنج شهر مجاز پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم، امکان ثبت نام در برخی از شهر‌های شرق تهران نیز فراهم شود که هنوز این موضوع محقق نشده و ممکن است اصلا محقق نشود.

بر این اساس خلیل محبت‌خواه ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ـ اعلام کرد که افراد ساکن در تهران می‌توانند صرفا برای شهر‌های جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و همچنین پاکدشت و رباط کریم تقاضا بدهند.

کسانی که شهر خود را اشتباه انتخاب کرده‌اند نسبت به اصلاح آن اقدام کنند یا اگر این امکان وجود نداشت انصراف بدهند و دوباره ثبت نام کنند.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن برای دهک‌های اول تا سوم ۲۰ میلیون تومان آورده تعیین شده است. سایر دهک‌ها ۴۰ میلیون تومان پرداخت خواهند کرد. قیمت واحد‌ها نیز بر اساس متراژ یا تعداد طبقات، متغیر است.

سقف تسهیلات واحد‌های نهضت ملی مسکن چقدر است؟

درحال‌حاضر سقف تسهیلات واحد‌های نهضت ملی مسکن در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان و برای پنج شهر مذکور ۳۰۰ میلیون تومان است که پیشنهاد شده به شهر‌های اطراف تهران نیز وام به ۴۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

تسهیلات برای شهر‌های بالای یک میلیون جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهر‌های کشور ۳۰۰ میلیون تومان و برای مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

اگر کسی در شهر تهران زمین داشته و قصد ساخت داشته باشد و همچنین از شروط پنج‌گانه نهضت ملی مسکن برخوردار باشد می‌تواند به ازای هر واحد ۴۵۰ میلیون تومان دریافت کند.

بنابراین گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ثبت‌نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در ۳۱ استان آغاز شده که تا ۱۵ دی‌ماه ادامه دارد.

متقاضیان پس از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود.

قبلا برای مردان شرط تأهل وجود داشت که اخیرا به مردان بالای ۱۸ سال به شرط تاهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است.

خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال نیز می‌توانند ثبت نام کنند. همچنین درباره نداشتن مالکیت، برخی گروه‌های درآمدی در بعضی مناطق بر اساس تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.

منبع: فرارو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر