وقت خرید طلا رسیده است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
وضعیت بازار در هفته اول زمستان با ثبات و آرام بوده است. حباب سکه در هفته گذشته به طور متوسط ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشت و این افزایش موجب رشد قیمت انواع سکه بود.

بازار طلا در هفته نخست زمستان، هفته آرام و باثبات قیمتی را پشت سر گذاشت و پیش‌بینی می‌شود این رویه در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

ارزش سهام عدالت امروز ۱۵ دی ۱۴۰۰

پیش‌بینی بازار طلا در هفته آینده

بازار سکه و طلا در هفته نخست زمستان، هفته آرام و با ثبات قیمتی را پشت سرگذاشت و در محدوده قیمت ۱۲ میلیون تومان در نوسان بود و اگرچه در برخی روزها وارد کانال ۱۳ میلیون می‌شد اما بازهم به به قیمت ۱۲ میلیون تومان عقبگرد داشت.

سکه طرح جدید روز شنبه با نرخ ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد و روز بعد ۸۰ هزار تومان رشد قیمت داشت.

قانون جدید برای خرید طلا

بهای سکه روز دوشنبه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان داشت اما این روند تداوم نداشت و فردای آن روز دوباره به نرخ ۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید.

سکه در روزهای پایانی هفته در کانال ۱۳ میلیون تومان داد و ستد می‌شد به این شکل که روز چهارشنبه ۱۳ میلیون و ۲۰ هزار تومان و پنجشنبه ۱۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته گذشته نیز نوسان اندکی را ثبت کرد. به این شکل که روز شنبه یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان، روز یکشنبه برابر یک میلیون و ۲۹۶ هزار تومان بود یعنی هشت هزار تومان افزایش داشت.

تغییرات قیمت در روزهای دوشنبه و سه شنبه کاهشی بود البته رقم آن اندک بود. روز دوشنبه یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان و روز بعد یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان بود.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز با نرخ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان و یک میلیون و ۲۹۷ هزار تومان داد و ستد می‌شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۶۱۵ هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه ۲۳ هزار تومان کاهش یافت و برابر پنج میلیون و ۵۹۲ هزار تومان شد و در روز سه‌شنبه این رقم ۱۲ هزار تومان افزایش داشت. در روزهای پایانی هفته، قیمت هر مثقال طلا رشد داشت. روز چهارشنبه برابر پنج میلیون و ۵۸۴ هزار تومان و روز پنجشنبه پنج میلیون و ۶۱۹ هزار تومان داد و ستد شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۸۰۰ تا یک هزار و ۸۱۵ دلار نوسان داشت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت: نرخ انس جهانی طلا طبق سنوات گذشته که در روزهای آغازین سال نو میلادی تغییر می‌کند، روز پنجشنبه دو روز مانده به سال جدید میلادی به ۱۸۰۰ دلار رسید و نسبت به روزهای آغازین هفته ۱۰ دلار کاهش یافت.

محمد کشتی‌آرای اظهارکرد: در طول یک هفته اخیر نرخ ارز نوسان چندانی نداشت و در نتیجه هفته آرام و با ثباتی را در بازار طلا، سکه و ارز شاهد بودیم.

چرا قیمت سکه رشد کرد؟

وی بیان کرد: در هفته گذشته قیمت انواع سکه رشد داشت و آن به دلیل افزایش حباب سکه بود بدین ترتیب که حباب سکه در ابتدای هفته گذشته در محدوده ۲۸۰ هزارتومان تا ۳۰۰ هزار تومان بود و روز پنجشنبه به ۳۸۰ هزار تومان رسید.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در هفته گذشته به طور متوسط ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشت و این افزایش موجب رشد قیمت انواع سکه بود.

وی پیش‌بینی کرد: این روزها موضوع مذاکرات برجام مطرح است و در این روزها یکی از دلایل ثبات بازار بالا رفتن ارزش ریال است و این خود متاثر از مذاکرات است و به نظر می‌رسد این رویه در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و تثبیت بازار ادامه داشته باشد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر