اقدام نیروی دریایی سپاه در دریای عمان

سرقت نفت ایران توسط آمریکا ناکام ماند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 4 پسندیدن
عملیات دزدی دریایی و مصادره نفت ایران توسط ایالات متحده در دریای عمان شکست خورد.

با اقدام به موقع نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا ناکام ماند.

آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آبهای دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را بسوی آبهای سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیروهای آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان برکف سپاه ناکام ماندند.

نیروهای آمریکایی دوباره با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند.

این نفتکش هم اکنون در آب‌های سرزمینی کشور عزیزمان است.

واکنش نمایندگان مجلس به شکست دزدی نفت آمریکا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در توییت‌هایی به این اقدام مقتدرانه واکنش نشان دادند.

علی حدادی نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی در توئیتر نوشت: ‏«امروز تروریست‌های آمریکایی گوشه‌ای از علت حضورشان در منطقه که همان دزدی و غارت ثروت کشورهای منطقه است را نمایان کردند. غافل از اینکه اگر دست متجاوزی به دزدی دراز شود مردان این سرزمین آن را از بازو قطع خواهند کرد! اقتدار ایران ‎از آبان ۵۸ تا آبان۱۴۰۰»

احمد نادری نماینده مردم تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ‏«ابرقدرتی که زمانی دولت‌های منطقه را با اشاره انگشت جابه‌جا می‌کرد، با قدرت انقلاب اسلامی ایران، امروز به قدری حقیر شده که حتی در سرقت یک نفتکش هم عاجز است. تحقیر تاریخی آمریکا نتیجه اقتدار تاریخی ایران ‎از آبان ۵۸ تا آبان۱۴۰۰ است. خداقوت به دلاوران سپاه»

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت در توئیتر، نوشت: ‏«طاز ۱۳ آبان که جاسوسان آمریکایی با چشم بسته تسلیم شدند.
تا تفنگداران دریایی که زانو زده مقهور اقتدار ایران شدند. و تا امروز که دزدی دریایی تروریست‌های آمریکایی ناکام ماند. ۴۲ سال تحقیر استکبار ‎از آبان ۵۸ تا آبان۱۴۰۰.»

تروریست‌ها اندازه حفظ یک نفتکش کارایی ندارند

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در توییتر نوشت: «‏اقدام مقتدرانه سپاه نشان داد تروریست‌های آمریکایی در صورت حضور در منطقه نیز به اندازه حفظ یک نفتکش کارایی ندارند. آمریکا بیش از این برای خود خرج نتراشد و تا بیشتر تحقیر نشده منطقه را ترک کند. از آبان ۵۸ تا آبان ۱۴۰۰»

علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ‏«یانکی‌ها بدانند دزدی آنها بی‌جواب نخواهد ماند. سیلی فرزندان غیور ملت آنها را از خواب بیدار کرد. خوب چشم باز کنند امروز هر حرکت آنها پاسخ درخور خواهد داشت. روزگار بزن در رو تمام شد.‏ دزدی دریایی خصلت دیرینه یانکی‌هاست. گوشمالی دادن دزد هنر فرزندان ‎ایران است. اقتدار حافظ منافع ملی است.»

محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: «‏از لانه جاسوسی در آبان ۵۸ تا آبهای دریای عمان در آبان ۱۴۰۰ سهم استکبار در رویارویی با مردان و زنان این سرزمین جز تحقیر و شکست نبوده است.‎ از آبان ۵۸ تا آبان ۱۴۰۰»

جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس در توئیتر، نوشت: « ‏اقتدار اتفافی نیست! تدبیر می‌خواست که برخی نداشتند...» سپاه متشکریم.‎»

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است درباره شکست عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا سکوت پیشه کرد و به رویترز گفت گزارش‌ها درباره حادثه را مشاهده کرده اما اطلاعاتی برای ارائه در اختیار ندارد.


منبع: شبکه خبر

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر