• 1
    اردیبهشت 1400
  • 💜47
  • 👁️1625
  • 💬0
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

روایت‌هایی از ثروت‌سازی در اقتصاد ایران

در این برنامه سرمایه‌گذارشو، همراه با نیما آزادی، کارشناس ارشد بازار سرمایه، به بررسی تجربیات شخصی ایشان از موفقیت‌ها و شکست‌هایی که در طی سالیان فعالیتش در بازار سرمایه کسب کرده است، پرداخته شد.

او در ابتدا نحوه آشنایی و علاقمند شدن خود به این بازار را شرح داد و چند نمونه از شکست‌هایی را که به تبع آنها زیان دیده است را بازگو کرد. وی در ادامه بر این نکته تاکید داشت که همواره رشد سودآوری شرکت ها منجر به رشد قیمت سهام آنها نخواهد شد.

او همچنین فرآیند انتخاب سهم و استراتژی معاملاتی خود را تشریح کرد و این موضوع را بیان داشت که این استراتژی تنها مبتنی بر تکنیکال نیست و مفاهیم بنیادی هم در آن دخیل است. او نحوه علاقمند شدن خود به تحلیل تکنیکال و اتفاقاتی که در این خلال تجربه کرده است را شرح داد و این نکته را بیان داشت که نمی‌توان یک استراتژی واحد را برای تمام بازارها و حتی همه صنایع بکار برد.

وی ثروتمند شدن چه در بازار مالی و چه در سایر بازارها را به هیچ عنوان امری تصادفی و شانسی تلقی نکرد و گفت که رابطه مستقیمی با تلاش و پشتکار فرد دارد. او عامل اصلی موفقیت خود را مطالعه و یادگیری مداوم برشمرد‌.

و در پایان توصیه‌ای که وی به نوسهام‌داران و فعالین این بازار داشت این بود که حتمی زمانی را به فعالیت‌هایی که با این بازار ارتباطی ندارد، اختصاص دهند و تلاش کنند به سطحی برسند که افراد نتوانند از روی حالات روحی و رفتاری شخص، وضعیت بازار و پرتفوی او را متوجه شوند.

ویدئوهای مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر