اسپرسو بورسان یکشنبه ۲۶ تیر؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

عربستان مشتری ایران را قاپید؟

عربستان مشتری ایران را قاپید؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورسان: بورس روز گذشته منفی و نزولی بود. به طوری که شاخص کل افت ۱۰،۰۰۲ واحدی (معادل ۰.۶۷ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰.۳۵ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۳،۰۰۶ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع فرآورده‌های نفتی، خودرو و قطعات و شیمیایی و در بین نمادها شپنا، شبندر و شاوان بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۳۱۹ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شاوان و وساپا بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای افق و دی داشتند.

اینستاگرام اخیرا از عرضه قابلیتی جدید خبر داد که بر اساس آن، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند پست‌های خود را صرفا برای افرادی خاص و مشترکان پولی خود به اشتراک بگذارند. هزینه خرید این اشتراک‌ها بین ۰.۹۹ تا ۹۹.۹۹ دلار متغیر خواهد بود.

رئیس سازمان تامین اجتماعی: افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان تا سقف ۱۰ میلیون تومان تصویب شد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی: بهره‌مندی سهامداران و فعالین بازار سرمایه از عمده خدمات قابل ارائه در این بازار، منوط به ثبت نام در سامانه سجام است.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران: چند شرکت نیز آماده عرضه اولیه هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به هلدینگ تدبیر و سیمان اردستان اشاره کرد. همچنین قصد داریم یک اپراتور بزرگ را وارد بازار سرمایه کنیم.

وزیر صمت: از آخر تیرماه تولید تیبا، ساینا و سمند متوقف می‌شود.

جدول تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۲۰.۳۶ درصد در ابتدای سال جاری به ۲۱.۱۴ درصد در اواسط تیرماه رسیده است.

ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۳ میلیون و ۸۱۲هزار تومان، ۲۶ میلیون و ۲۶هزار تومان و ۱۲ میلیون و ۷۹۹هزار تومان رسید.

قیمت دلار آزاد دیروز طبق اعلام کانال‌های غیررسمی بدون تغییر محسوس نسبت به آخر هفته گذشته، کمی بالاتر از مرز ۳۲ هزار تومان قرار داشت.

وزیر اطلاعات: اقدامات وزارت اطلاعات در کنترل بازار ارز رضایت مسئولین کشوری را به همراه داشته و بر استمرار این اقدامات تأکید کرد.

جو بایدن: بایدن: منطقه غرب آسیا را به نفع ایران، روسیه و چین ترک نخواهیم کرد.

ادعای بایدن: ایران خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند.

بن سلمان، ولیعهد سعودی در نشست جده: از ایران می‌خواهیم با کشورهای منطقه همکاری کرده و به اصول قانون بین‌الملل پایبند باشد و با آژانش بین‌المللی اتمی همکاری داشته باشد.

بایدن از ابتکار نخست وزیر عراق برای مذاکره عربستان سعودی و ایران در بغداد استقبال کرد.

الکاظمی: عراق به تلاش برای نزدیکی ایران و عربستان ادامه می‌دهد.

نخست وزیر عراق: قرارداد اتصال برق عربستان به عراق امضا شد.

بایدن رئیس جمهور آمریکا در پایان سفر منطقه‌ای خود به غرب آسیا، شهر جده واقع در عربستان را ترک کرد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر