زنگ پایان

راه نجات بورس از گرداب ریزش

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 26 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

کلیت بورس اوراق بهادار روز سختی را پشت سر گذاشت و غالب نمادهای بازار سهام تحت فشار سنگین فروش قرار گرفتند. در پایان ساعت معاملاتی بازار امروز بیش از 90 درصد نمادهای معاملاتی کار خود را در مدار منفی به پایان رساندند و حدود 240 نماد همراه صف فروش کار خود را خاتمه دادند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز ریزش 1.66 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.439 میلیون واحدی قرار گرفت. شاخص هم‌وزن، نماینده سهام کوچک‌تر بازار سهام هم امروز ریزشی بود و عملکرد بدتری را نسبت به شاخص کل از خود بجای گذاشت و افت 2.23 درصدی را رقم زد.

محمد سپاهی، کارشناس ارشد بازار سرمایه در خلال این برنامه، دیدگاه خود در رابطه با بازار سهام را بیان کرد و مواردی را که می‌توان از طریق آنها وضعیت کنونی بازار را بهبود داد را بیان کرد. وی در ادامه فرصت‌های سرمایه‌گذاری نهفته در بازار سرمایه را که کمتر توسط فعالین و اهالی بازار سهام به آنها توجه می‌شود را تشریح کرد. جناب سپاهی صنایعی اعم از حمل و نقل، بیمه‌ای و پالایشی را به عنوان صنایعی که می‌توانند در آینده روند خلق ارزش جذابی را خلق کنند را نام برد.

در قسمت پایانی این برنامه هم امیر هوشنگ نوایی، عضو تحریریه بورسان به بررسی گزیده‌ای از مهم‌ترین گزارشات فصلی منتشر شده در سامانه کدال پرداخت و صنعت سیمان را به طور ویژه مورد بررسی قرار داد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
دلیل جو منفی حاکم بر بازار سهام
افزایش نقدینگی و نرخ سود بین بانکی چه تاثیری بر بورس دارد؟
سیگنال های p/e بازار سرمایه برای چشم‌انداز بورس
راهکار احیای بازار سرمایه
سه صنعت پیشرو در ادامه سال ۱۴۰۱
عملکرد بهار ۱۴۰۱ صنعت سیمان
پیشنهاد سردبیر