شمارش معکوس

اثر چالش نفت بر بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 34 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

هفته گذشته تقریبا در هر روز از هفته، خالص خرید حقیقی‌ها در بازار سرمایه مثبت بود. در مقیاس هفتگی، شاخص هم وزن بیش از شاخص کل رشد پیدا کرد و همین موضوع حرف و حدیث هایی در مورد ارزندگی یا عدم ارزندگی سهام کوچک بازار به وجود آورد.

آخرینقیمت در بازارهای جهانی به صورت زیر است:

نفت برنت محدوده ۵۱ دلار، فلز مس ۷۷۷۰، فلز روی ۲۸۳۰ و اونس جهانی طلا هم بیش از ۱۸۰۰ دلار معامله شدند و هم اکنون بازارهای جهانی بسته هستند.

رامین فروزنده کارشناس حوزه انرژی اعتقاد دارند که ایران از نظر فنی میتواند سال آینده ۲.۳ میلیون بشکه نفت را تولید و به فروش برساند اما به نظر می رسد که وضعیت برداشته شدن تحریم‌ها به گونه‌ای باشد که ایران نتواند به این فروش دست پیدا کند و در خوشبینانه‌ترین حالت می‌تواند نیمی از این فروش را انجام بدهد. اگر ایران به بازار نفت برگردد قیمت‌ها در این بازار حتی می تواند کانال ۴۰ دلار را از دست بدهد. با توجه به جمیع جهات به نظر می رسد که بودجه سال آینده به لحاظ منابع در فشار قرار داشته باشد و همین موضوع چشم‌انداز انتظاری تورم را برای سال آینده همچنان مثبت نگه میدارد.

مسعود جعفری کارشناس بازار سرمایه در مورد تورم آذرماه توضیحاتی ارائه دادند. به نظر می‌رسد که در پایان سال تورم نقطه به نقطه در محدوده ۴۷ درصد قرار بگیرد و برای سال آینده مطابق گزارش اجماع تحلیلگران بازار سرمایه، نرخ تورم اعدادی بیش از ۳۰ درصد را تجربه کند.

ارزش معاملات در بازار سرمایه تا این ساعت بیش از ۴ هزار میلیارد تومان بود و همچنان چهار صنعت خودرو، بانک، پالایش و چند رشته ای صنعتی در فشار فروش قرار دارند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر