ماجرای کلاس‌های بدون معلم چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
یکی از مشکلات آموزش و پرورش کمبود معلم است و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس خبر داد که با گذشت ۴۵ روز از سال تحصیلی هزاران کلاس درس، معلم ندارند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با گذشت 45 روز از سال تحصیلی هزاران کلاس درس، معلم ندارند، گفت: کلاس‌های بی‌معلم بزرگترین دغدغه مردم در حوزه آموزش وپرورش است، که گزارش‌های مردمی حاکی از نگرانی‌های والدین در این زمینه است.

آخرین وضعیت کلاس‌های درس

وی تاکید کرد: با توجه به حساسیت موضوع، در نامه‌ای به سرپرست وزارت آموزش و پرورش، از کاظمی درخواست کردیم، با بررسی دقیق موضوع، گزارشی را از آخرین وضعیت کلاس‌های درس با برش‌های استانی برای اطلاع نمایندگان مردم ارسال نمایند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: مدیریت منابع انسانی یکی از ‌محورهای اساسی سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای ایجاد تحول در آموزش وپرورش است، که در سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش نیز مورد توجه قرار گرفته است.

حاجی‌بابایی افزود: علاوه براین رهبر معظم انقلاب بارها در رهنمودهای خود بر اولویت آموزش و پرورش و در راس آن جایگاه و مقام معلم تاکید نموده است و معلمان را افسران پیشرفت و تحول در جامعه نامیده است و با تاکید بر تولیدی بودن آموزش وپرورش، به مسئولین یادآوری نموده‌اند که از نگرش هزینه‌ای به سیستم تعلیم و تربیت خودداری نمایند.

وی بابایی اظهار داشت: با این دیدگاه آموزش وپرورش یکی از محورهای اساسی توسعه پایدار است و معلم رکن اصلی آموزش و پرورش است و کمبود معلم آسیب‌های جبران‌ناپذیری در روند آموزش و پرورش دانش آموزان ایجاد می‌کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: با دریافت گزارش وزارت آموزش وپرورش می‌توانیم با بررسی دقیق راهکارهای رفع مشکل، با همکاری و هم‌اندیشی مسئولین آموزش وپرورش مشکل را در اسرع وقت مرتفع کنیم و برای کوتاه‌مدت و میان‌مدت و بلندمدت چاره‌اندیشی کنیم.

راه‌های حل مشکل کمبود معلم چیست؟

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: تقویت دانشگاه فرهنگیان، اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان از جمله مواردی است که برای کمک به بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش در دستورکار مجلس قرار دارد.

وی اظهار داشت: در خصوص بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش بارها هشدار داده بودیم و دستور جلسات متعددی از فراکسیون فرهنگیان به این موضوع اختصاص یافته است، از این پس نیز از همه ظرفیت‌های قانونی برای برون‌رفت از وضعیت کنونی بهره‌برداری می‌کنیم.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر