تحلیل تکنیکال سه نماد داغ بورس امروز

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان - مهدی واعظی: نزدیک به نیمی از ارزش معاملات ۲۴۱۰ میلیاردی تومانی بازار سهام امروز توسط ۳ صنعت بانکی، پالایشی و فلزات اساسی رقم خورد و پرچمداران این صنایع نمادهای وبملت، فولاد و شپنا بودند. در این گزارش این سهام از نظر تکنیکالی مورد بررسی قرار گرفته و گریزی هم به تحولات مهم پیرامون آن‌ها زده شده است. باید دید آیا در روزهای آتی طبق تحلیل پیش خواهند رفت یا خیر؟

عملکرد پرچمداران صنایع در هفته گذشته

در جریان معاملات روز جاری صنعت بانکی یکی از پر ارزش‌ترین معاملات را میان صنایع به خود اختصاص داد. در این گروه، یکی از نمادهایی که بیشترین ارزش معاملات را تجربه کرد، نماد وبملت بود. بانک ملت از جمله بانک‌هایی است که بالاترین ذخایر ارزی را میان بانک‌ها در اختیار دارد. از منظر تکنیکالی نماد وبملت در میان مدت در حال نوسان در یک کانال نزولی بوده است و اکنون در نزدیکی مقاومت سقف این کانال قرار گرفته است. پیش‌بینی می‌شود در صورتی که این نماد در روزهای آتی با تقاضای خوبی مواجه شود و بتواند از این مقاومت عبور کند، روند صعودی به خود بگیرد.

تحلیل تکنیکال وبملت

قیمت‌های جهانی به داد صنعت فلزات اساسی می‌رسد؟

گروه دیگری که امروز معاملات پر جنب و جوشی را تجربه کرد، گروه فلزات اساسی بود. باتوجه به رشد قیمت‌های جهانی فلزات اساسی، این گروه چشم‌انداز روشنی را پیش‌روی خود می‌بیند. از این گروه فولاد مبارکه به عنوان یکی از نمادهای پرظرفیتی شناخته می‌شود که برعکس دیگر فولادسازان، به علت تولید محصولات خاص خود آسیب چندانی از شیوه‌نامه فولاد ندیده است. فولاد مبارکه در آخرین گزارش ماهانه خود با فروش بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومانی در اسفند ماه رکود تاریخی بیشترین فروش ماهانه را جابجا کرد. این سهم هم مشابه وبملت از نظر تکنیکالی در یک کانال نزولی میان مدتی قرار داشته است که اکنون با روند صعودی که در ۳ ماه پایانی سال گذشته به خود گرفته، در نزدیکی سقف این کانال و کف کانال کوتاه مدت خود قرار گرفته است. پیش‌بینی می‌شود در صورتی که این نماد بتواند کف کانال نزولی خود را حفظ کند، تا سقف کانال میان مدت و در مرحله بعد تا مقاومت استاتیک خود حرکت کند.

تحلیل تکنیکال فولاد

شپنا مورد توجه بورس‌بازان قرار می‌گیرد؟

در گروه پالایشی هم نماد شپنا امروز نه تنها بالاترین ارزش معاملات گروه خود را به خود اختصاص داد، بلکه در کل بازار هم بیشترین ارزش معاملات را داشت. با بررسی تابلو معاملات نماد شپنا متوجه می‌شوید که سرانه خرید و فروش کدهای حقیقی در این نماد به ترتیب ۲۹ و ۲۵ میلیون تومان بود و شاهد ورود پول ۵.۵۳ میلیاردی حقیقی‌ها به آن بودیم. به عبارتی شپنا امروز در بین نمادها بعد از فملی بیشترین ورود پول حقیقی را تجربه کرد. از منظر تکنیکالی، این سهم همچنان مقاومت خط روند نزولی خود را سر راه دارد وبا توجه به اینکه همچنان اندیکاتور SAR بالای میانگین متحرک توانی ۹ روزه قرار دارد، هنوز سیگنال خرید آن با توجه به این استراتژی معاملاتی صادر نشده است. (زمانی که اندیکاتور SAR زیر میانگین متحرک ۹ روزه قرار گیرد، بیان‌گر سیگنال خرید یا ورود به سهام است)

تحلیل تکنیکال شپنا
اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر