تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

محمد-ایزدی: اتریوم دومین رمزارز مهم کریپتوکارنسی است که تمام چشم‌ها به اپدیت جدید آن دوخته شده است. در صورتی که این اپدیت به انجام برسد بر روی کاربرد، قیمت و سهم بازار این رمزارز به شدت تاثیر‌گذار خواهد بود.

به دلیل وضعیت اقتصادی نامطلوب، تورم، افزایش نرخ بهره، ریزش بورس ایالت متحده و ریزش بیت کوین، اتریوم نیز در روند نزولی قرار گرفت و درصد زیادی افت قیمت را تجربه کرد.

در تحلیل تکنیکال، وقتی به نمودار ارز اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته نگاه می‌کنیم شاهد یک کانال صعودی هستیم که قیمت چندین بار به کف و سقف‌های آن واکنش نشان داده است!

نکته مهم: اگر تحلیل ارز بیت‌کوین در تایم فریم ۴ ساعته را مشاهده کنید متوجه یک واگرایی مثبت در این تایم فریم می‌شوید که در ارز اتریوم هم همین اتفاق افتاده و ما شاهد جمع شدن قیمت هستیم!

Loading...
تحلیل قیمت و پیش بینی قیمت اتریوم

با توجه به الگوی رفتاری شبیه هم، واگرایی‌های به وجود امده در بیت‌کوین و در اتریوم نیز مشاهده شده که می‌توان انتظار یک حرکت کوتاه مدت صعودی را داشت، اما توجه کنید که این تایم فریم ۴ ساعته است! در صورت شکست خط روند می‌توان انتظار صعود تا قیمت ۳۰۰۰ دلار را داشت!

اگر واگرایی نقض شود و قیمت از کف این کانال خارج شود نخستین هدفی که احتمالا دنبال خواهد کرد در محدوده قیمتی ۲۳۰۰ الی ۲۱۵۰ دلار است.

در یک تایم فریم بالاتر شاهد یک خط روند هستیم که قیمت دوبار به آن واکنش داشته و اگر اتریوم در واکنش به کف کانال قصد برگشت را داشته باشد، یک مقاومت جدی سر راهش است!

اگر متصور بشویم که قیمت درحال‌حاضر در حال اصلاح حرکت قبلی خود است، که نصف حرکت قبلی خود را اصلاح کرده و اکنون در حال تکرار حرکت قبلی باشد، می‌توان انتظار نزول قیمت تا محدود ۱۸۵۰ را داشت.

Loading...
تحلیل قیمت و پیش بینی قیمت اتریوم

در صورتی که بیت کوین در امتداد روند نزولی خود ادامه مسیر دهد، سناریو نزولی اتریوم قدرت بیشتری می‌گیرد. لازم به ذکر است که نشانه‌های تغییر روند در هر دوی آنها کم است و به دلیل مسائل مربوط به اقتصاد کلان دیدگاه نزولی تقویت بیشتری یافته است، مگر اینکه خبری در جهت و موافق بازار منتشر شود. اما به طور کلی در هنگام ریزش و به اصطلاح بازارها خرسی قدرت خبرهای مثبت اندک و موقتی است اما برعکس، قدرت خبرهای منفی دوچندان است.

از طرف دیگر سنتیمنت حاکم بر بازار چندان مطلوب نیست و شاخص ترس و طمع همچنان در بازار سطح ترس شدید قرار دارد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر