پیش بینی بورس فردا ۱۴ دی ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا ۱۴ دی ۱۴۰۰
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 5 پسندیدن

بورسان: برای پیش بینی بورس فردا باید درنظر بگیریم که بورس امروز گرچه توانست در مدار مثبت کار خود را آغاز کند اما این روند حتی تا یک ساعت اول بازار هم ادامه نداشت و بازار دوباره در مسیر نزولی به کار خود پایان داد.

مدتیست که بازار سهام روزهای کم‌رمق و رکودی را تجربه می‌کند، اتفاقی که در ۱.۵ سال اخیر بارها و بارها اتفاق افتاده است. در روزی که گذشت ارزش معاملات خرد به ۲.۱ همت رسید و به این ترتیب رکورد کمترین میزان ارزش معاملات خرد در ۷ ماه اخیر را ثبت کرد. حقیقی‌ها نیز مجددا در سمت فروشنده به شکل فعالی ظاهر شدند و در نهایت خروج پول ۲۲۰ میلیارد تومانی رقم خورد.

Loading...
منبع: کانال خلاصه بازار ارزش معاملات خرد

شاید مهمترین اتفاقی که در روز آینده می‌تواند بر بورس تاثیرگذار باشد روند مذاکرات برجامی باشد. شنیده‌ها حاکی از این است که این مذاکرات به طور مستقیم و بدون واسطه بین ایران و آمریکا ادامه خواهد داشت که آن را می‌توان نشانه مثبتی در نظر گرفت. مشخص و شفاف شدن چنین موردی که اثرات اقتصادی مهمی را پی دارد می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار محسوب شود.

روند بورس فردا بستگی بالایی به روند مذاکرات امروز دارد و اگر اخبار مساعدی از آن منتشر شود احتمال بهبود شرایط بازار و صنایع مرتبط در روز آینده را می‌توان داشت.

به طور کلی، حال بازار سهام این روزها چندان مطلوب نیست و حتی با وجود فاکتور ذکر شده به دلیل وضع رکودی موجود، احتمال تحرکات قوی در روز آینده پایین است.

تحلیل تکنیکال شاخص کل

از طرف دیگر شاخص کل نیز از لحاظ تکنیکالی شرایط چندان مساعدی ندارد. این شاخص به شکل مشخصی در روند نزولی قرار دارد و به تازگی بعد از برخورد به سقف کانال نزولی مجددا دچار افت شده است. همچنین در اندیکاتور RSI نیز واگرایی منفی دیده می‌شود که احتمال ادامه ریزش را افزایش می‌دهد. شاخص کل در سطح ۱.۳۷۵ میلیون واحد دارای یک حمایت است که اگر آن را از دست دهد احتمال کاهش آن تا ۱.۳۴۰ میلیون واحد وجود دارد. با توجه به شرایط موجود بعید است که حمایت اشاره شده بتواند از افت شاخص فوق جلوگیری کند.

Loading...
نمودار شاخص کل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر