بورسان - Bourseon

دام هندی‌ها برای زغال سنگ استرالیایی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

به گفته بعضی از منابع تجاری، هندی‌ها زغال سنگ متعلق به استرالیا را که از ماه‌های قبل در بنادر چین رسوب کرده است خریداری می‌کند.

بنابراطلاعات منابع آگاه محموله‌های جدید با تخفیف‌های قابل توجه ۱۲ تا ۱۵ دلار برای هر تن از فروشندگان استرالیایی خریداری می‌شوند که ارزان‌ترین زغال نسبت به کیفیت آن در بازار است.

این منابع به دلیل اینکه اجازه مصاحبه با رسانه‌ها را نداشتند خواستند نامشان فاش نشود.

کارخانه‌های هندی سیمان و آهن اسفنجی از جمله خریدارانی هستند که از زغال سنگ استرالیایی برای رفع نیازهای خود بهره می‌برند.

این تحولات نشان می‌دهند که روابط چین و استرالیا تا چه حد تیره و تارگردیده است.

درحالیکه چین با بحران انرژی فلج کننده‌ای روبه‌رو است، که با شروع زمستان تشدید خواهد گشت، اما به دلیل نبرد ژئوپلیتیکی به استفاده ازغال سنگ استرالیا حتی فکر هم نمی‌کند.

به گفته منابع آگاه، شرکت‌های هندی نزدیک به ۲ میلیون تن زغال سنگ استرالیایی ذخیره شده در انبارهای بنادر چین را خریداری کرده اند

ذخایر سوخت در نیروگاه‌های زعالی هند، که حدود ۷۰ درصد برق این کشور را تامین می‌کنند، به پایین‌ترین سطح در چهار سال اخیر رسیده است و این امر موجب شده که شرکت دولتیCoal India Ltd. منابع بیشتری را به سمت تأسیسات داخلی هند سرازیر نماید.

بمیزان کمتری زغال سنگ به دیگر مصرف‌کنندگان هندی، از جمله سازندگان آلومینیوم، شرکت‌های سیمان و کارخانه‌های فولاد تعلق میگیرد.

قیمت زغال سنگ نیوکاسل استرالیا، که معیار و شاخص آسیایی محسوب می‌شود، به حدی افزایش یافته که به یک رکورد جدید نزدیک شده است.

اختلاف بین چین، بزرگترین مصرف‌کننده و واردکننده زغال سنگ در جهان، و استرالیا در ماه ژانویه منجر به سرگردانی ۷۰ کشتی و ۱۴۰۰ دریانورد در خارج از بنادر چین گردید که منتظر تخلیه محموله‌های خود بودند.

در نهایت، بعضی از کشتی‌ها محموله‌های خود را تخلیه نموده و یا به مقاصد دیگر روانه کردند.

منبع: steel price

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر