خبر حمله به یک کشتی ایرانی در مدیترانه تایید شد

خبر حمله به یک کشتی ایرانی در مدیترانه تایید شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : برخی رسانه‌های اسرائیلی امروز خبر دادند که کشتی ایرانی «شهرکرد نفت» در شرق مدیترانه هدف حمله قرار گرفته و اسرائیل، هرگونه ارتباط با حمله به کشتی ایرانی را انکار کرده است. حالا سخنگوی شرکت کشتیرانی ایران در گفتگو با نورنیوز این خبر را تایید کرده است.

علی غیاثیان اعلام کرده است:

بدنبال اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتینربر ایران شهرکرد که چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در آب‌های بین‌المللی دریای مدیترانه رخ داد، بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد.

این شناور که متعلق به شرکت حمل‌ونقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی است از ایران به مقصد اروپا‌ در حرکت بوده است.

پس از اصابت شئ انفجاری به بدنه کشتی، آتش‌سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده که با تلاش به‌موقع فرمانده و خدمه کشتی آتش بلافاصله مهار شد و به هیچ‌یک از خدمه آسیبی وارد نشده است.

کشتی ایران شهرکرد پس از بررسی میزان آسیب دیدگی و ترمیم خسارتهای وارد شده به مسیر خود ادامه خواهد داد.

اینگونه اقدامات تروریستی که مصداق راهزنی دریایی است بر خلاف قوانین بین المللی در خصوص امنیت کشتیرانی تجاری بوده و پیگیری‌های حقوقی برای شناسایی عاملین آن از طریق نهادهای ذیربط بین المللی انجام خواهد شد.

به گزارش بورسان، بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی اسراییل در ابتدای ماه جاری، مستقیماً ایران را به هدف قرار دادن یک کشتی اسرائیلی در آبهای خلیج در سواحل عمان در اواخر ماه گذشته متهم کرد اما مقامات کشورمان، این ادعاها را بی اساس دانستند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر