خبر خوب برای معلمان تازه بازنشسته

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
عضو کمیسیون آموزش مجلس خبر داد که معلمان بازنشسته ۱۴۰۰ مشمول رتبه‌بندی می‌شوند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با یادآوری اینکه «دولت برای مشمول شدن بازنشستگان در رتبه‌بندی، لایحه‌ای ارائه نکرد»، خبر داد که معلمان بازنشسته ۱۴۰۰ مشمول رتبه‌بندی می‌شوند.

معلمان بازنشسته ۱۴۰۰ رتبه بندی می شوند؟

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه در لایحه دولت حتی معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ مشمول رتبه‌بندی نمی‌‎شدند، گفت: مجلس علاوه بر تغییرات فراوانی که در لایحه رتبه‌بندی برای معلمان اعمال کرد، بازنشستگان ۱۴۰۰ را نیز مشمول این قانون کرد. ضمن اینکه افزایش حقوق سایر بازنشستگان را از طریق اجرای قانون همسان‌سازی بازنشستگان پیگیر هستیم.

احمدحسین فلاحی با اشاره اعتراض معلمان بازنشسته نسبت عدم اعمال رتبه‌بندی معلمان برای بازنشستگان، با یادآوری اینکه دولت گذشته قصد داشت اعتباری معادل ۵ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان در نظر بگیرد اما مجلس یازدهم زیر بار تصویب آن نرفت، اظهار کرد: اما با روی کار آمدن دولت جدید، رقمی معادل ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان آن هم برای ۶ ماه در سال ۱۴۰۰ به منظور اجرای لایحه رتبه‌بندی در قانون بودجه پیش‌بینی شد که این رقم برای سال آینده ۲۵ هزار میلیارد تومان دیده شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتی در لایحه ارائه شده توسط دولت، بازنشستگان ۱۴۰۰ هم جایی نداشتند، افزود: اما با تغییر تاریخ زمان اجرای این قانون توسط کمیسیون آموزش به تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، بازنشستگان سال ۱۴۰۰ را نیز مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان شدند.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز باید از طریق دیگری پیگیری شود، ادامه داد: این موضوع در لایحه بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دیده شده و مجلس نیز پیگیر اجرای دقیق همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطابق قانون بودجه ۱۴۰۰ بوده و برای سال آینده نیز به طور ویژه این موضوع را در قانون بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی می‌کنیم.

منبع: خانه ملت

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر