قیمت لیر ترکیه امروز ۲۰ دی ۱۴۰۰

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قیمت لیر ترکیه امروزدوشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ در بازار آزاد ارز ایران نسبت به روز گذشته کمی کاهش یافت و با رسیدن به هزار و ۹۷۰ تومان، نسبت به قیمت پایانی روز گذشته ۳۰ تومان ارزان شد.

قیمت لیر امروز ۲۰ دی ۱۴۰۰
تغییر (تومان) کمترین (تومان) بیشترین (تومان)
(۰.۵۱%) ۱۰ ۱,۹۷۰ ۱,۹۹۰

ادامه نوسان لیر ترکیه پشت سد روانی

نرخ برابری دلار به لیر همچنان در سطوح کمتر از ۱۴ به نوسان خود ادامه می‌دهد. برخی کارشناسان عنوان می‌کنند سطوح کنونی برای لیر دارای اهمیت بالایی بوده و ممکن است لیر دوباره سقوط سنگینی را تجربه کند. همچنان آینده ارزش لیر مبهم به نظر می‌رسد. در این خصوص گزارش «احتمال سقوط دوباره لیر » را در بورسان بخوانید.

لیر باز هم سقوط می‌کند؟

نرخ تورم ماه دسامبر ترکیه عدد عجیب نزدیک به ۱۴ درصدی را به ثبت رساند. به این معنا که میانگین قیمت کالاها در ترکیه در دسامبر نسبت به یک ماه قبل ۱۳ درصد رشد داشته است. در نتیجه تورم سالانه ترکیه در ماه دسامبر به بیش از ۳۶ درصد رسید.

رویترز نیز در آخرین اخبار خود از ادامه روند نزولی خالص ارزهای بین‌المللی بانک مرکزی ترکیه به ۸.۶ میلیارد دلار برای هفته منتهی به ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ (کمتر مقدار از سال ۲۰۰۲) اشاره کرده است. این عدد برای هفته منتهی به ۱۷ دسامبر حدود ۱۲.۱ میلیارد دلار بوده است. حالا انتظار برای انتشار ذخایر ارزهای خارجی بانک مرکزی ترکیه وجود دارد.

منبع: شبکه اطلاع سانی طلا ارز و سکه

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر