ماجرای مشاهده دود در متروی تهران چیست؟

ماجرای مشاهده دود در متروی تهران چیست؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

گزارشات مردمی حاکی از این است که عصر امروز روند سرویس دهی در خط ۱ مترو برای ساعتی متوقف شد و شهروندان بدون اطلاع از زمان مجدد سرویس دهی ساعتی را در ایستگاه‌های مترو منتظر ماندند.

مشکل فنی خط یک مترو تهران

مهدی شایسته اصل درباره مشکل فنی در بخشی از خط یک مترو تهران گفت: از ساعت ۱۶:۲۵ امروز مسافران صدایی از داخل قطار می‌شنوند و همچنین دودی را مشاهده می‌کنند که بلافاصله این موضوع را به راهبر قطار اطلاع می‌دهند که راهبر قطار به دلیل این نقص فنی قطار را بین ایستگاه شریعتی تا میرداماد متوقف می‌کند و بلافاصله برای چک کردن مشکل اقدام می‌کند و برق سیستم را قطع کرده و از آنجایی که ایمنی مسافران برای ما بسیار مهم است و تامین آن، خط قرمز ما محسوب می‌شود بلافاصله یک قطار دیگر، قطار دارای مشکل فنی را از داخل تونل به سکو یدک می‌کشد و مسافران تخلیه می‌شوند.

او با بیان اینکه به دلیل بروز این مشکل فنی سرویس‌دهی در بخشی از خط یک حد فاصل ایستگاه شهید حقانی به سمت تجریش تنها در مسیر شمالی خط دچار وقفه می‌شود، گفت: خوشبختانه مشکلی برای مسافران ایجاد نشد اما متاسفانه وقت مسافران‌مان تلف شد.

شایسته اصل درخصوص چرایی بروز این نقص فنی گفت: بیش از ۴۰ رام قطار دی‌سی خط یک و دو فعال هستند که نیاز به اورهال( تعمیرات اساسی) قطعی دارند که به دلیل کمبود قطار از آنها استفاده می‌کنیم و برای اورهال آنها ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

او گفت: متاسفانه این قطارها در زمان خودشان سرویس‌دهی نشدند و حالا اورهال آنها به این دوره منتقل شده است و امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبار این قطارها را تعمیر کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر