وام ۲۰۰ میلیون دلاری مایکرو استراتژی در امان است

نفس راحت جامعه رمزارز بعد از بیانیه مایکرو استراتژی

نفس راحت جامعه رمزارز بعد از بیانیه مایکرو استراتژی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان : شرکت مایکرو استراتژی در بیانیه ایمیلی خود به رویترز گفته است که وام 205 میلیون دلاری خود که در ماه مارس گرفته بود، به واسطه ریزش‌های اخیری که رخ داده است، کال مارجین نشده است. یکی از بزرگترین نگرانی‌های فعالین و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال از وارد ضرر شدن پرتفوی این شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ است. اهالی این بازار از آن می‌ترسند که با وارد ضرر شدن این شرکت، اقدام به فروش بیت‌کوین‌های خود کند و باتوجه به تعداد بالای بیت‌کوین‌های تحت اختیار این شرکت، بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند با کاهش قیمتی جدی همراه شود. براساس آخرین اطلاعات منتشر شده، شرکت مایکرواستراتژی حدود 129218 بیت کوین در اختیار دارد.

سی‌ان‌بی‌سی روز سه‌شنبه گزارش داد که سرمایه‌گذاران نگران هستند که مایکرو استراتژی ۴ میلیارد دلاری را که روی بیت‌کوین شرط‌بندی کرده است را به واسطه کاهش شدید قیمت بیت کوین به حوالی 21 هزار دلار و ترس از ورشکستگی‌ نقد کند .البته این شرکت تصریح کرده است که تماسی از سوی شرکت Silvergate که این وام را به مایکرو استراتژی داده است، نداشته و مشکلی در رابطه با وثیقه‌های این وام 205 میلیون دلاری وجود ندارد.

پادشاه ارزهای دیجیتال در یکی از سخت‌ترین هفته‌های تاریخ بازار ارزهای دیجیتال برای مدت کوتاهی تا کمتر از 21 هزار دلار سقوط کرد. سهام شرکت مایکرو استراتژی توسط برخی از سرمایه‌گذاران حقیقی و نهادی به عنوان راه غیر مستقیم برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین استفاده می‌شود و با ریزش‌های اخیری که این بازار تجربه کرده است، سقوط 70 درصدی را تجربه می‌کند.

در ماه مارس شرکت مایکرو استراتژی مبلغ 205 میلیون دلار را طی وامی سه ساله از بانک متمرکز بر رمزارز Silvergate اخذ کرد تا بتواند بیت کوین بیشتری را خریداری کند. نکته جالب این وام آنجاست که این شرکت بیت کوین‌های دیگر خود را به عنوان تضمین گذاشته است. طی برآوردهای انجام شده در 31 مارس این شرکت 129218 بیت کوین را با میانگین قیمت 30700 دلار خریداری کرده است. همانطور که می‌دانید این شرکت بزرگترین سرمایه‌گذار نهادی بیت کوین است.

ریشه نگرانی اهالی کریپتو از ورشکستگی این شرکت از آنجا می‌آید که مدیر ارشد مالی مایکرو استراتژی قبلتر در ماه می اعلام کرده بود اگر بیت کوین به زیر 21 هزار دلار برسد، ممکن است این شرکت با چالش‌های جدی روبرو شود.

Loading...
مایکل سیلر - مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی در نشست بیت کوین

مایکرو استراتژی در بیانیه خود به رویترز گفت: «ما همیشه می‌توانیم بیت‌کوین‌های اضافی را که برای حفظ نسبت وام به ارزش خود تامین کنیم. حتی در قیمت‌های فعلی هم ما در تامین وثیقه وام خود مشکلی نداریم». نسبت وام به ارزش، معیاری است که نشان می دهد وام چقدر ریسک دارد.
اوایل ماه ژوئن، مدیر عامل مایکرو استراتژی، Michael Saylor گفت که این شرکت بیش از اندازه کافی بیت کوین برای پوشش نیازهای وام خود دارد. وی در ادامه گفت با وضعیت و دارایی‌های موجود این شرکت مادامی که قیمت بیت کوین به 3500 دلار نرسیده است، مشکلی این شرکت را تهدید نمی‌کند و تا آن زمان نیازی به تامین وثیقه بیشتر نیست. سیلر همچنین در توییتی در روز سه‌شنبه گفت که این شرکت نوسانات اخیر را پیش‌بینی کرده و ترازنامه خود را طوری تنظیم کرده است که بتواند سرمایه‌گذاری خود در بازار رمزارزها را ادامه دهد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر