وعده جدید قالیباف برای رتبه بندی معلمان

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که دولت و مجلس از لایحه رتبه بندی معلمان حمایت می‌کنند و آن‌ها بهترین مدافعان معلمان هستند.

رحمت الله نوروزی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ آذرماه) مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: قرار بود امروز گزارش رتبه‌بندی فرهنگیان با اعتبار ۲۵ هزار میلیاردی که دولت وعده داده بود، در سامانه نمایندگان بارگذاری شود اما علی نیکزاد گفته که دولت می‌خواهد این لایحه را پس بگیرد.

اخطار قالیباف به نوری

وی بیان کرد: ما به یوسف نوری هم گفتیم که نباید در زمینه لایحه رتبه‌بندی معلمان امروز و فردا شود و فرهنگیان از مجلس و دولت انتظار دارند که این موضوع عملیاتی شود.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به این اخطار، گفت: از آنجایی که دولت در این باره لایحه ارائه داده است، کمیسیون آموزش مجلس نمی‌تواند برخلاف اصل ۷۵ قانون اساسی موضوعی را به تصویب برساند. مجلس درباره رتبه‌بندی معلمان اتفاق نظر دارد و در این باره نظر دولت را اخذ کرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: رئیس سازمان برنامه و بودجه در مجلس گفت: اعتبار مورد برای اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان ۲۵ هزار میلیارد تومان است و بنابراین کمیسیون آموزش نمی‌تواند مصوبه‌ای داشته باشد که بیشتر از این رقم برای دولت بار مالی داشته باشد. ما مکلف هستیم بر اساس اعتباری که دولت در نظر گرفته اقدام کنیم اما کمیسیون هنوز این کار را انجام نداده است.

قالیباف تاکید کرد: نظر دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت هم این است که نباید بار مالی بیشتری نسبت به آنچه دولت درباره رتبه‌بندی معلمان اعلام کرده است، به دولت تحمیل شود.

وی تأکید کرد: معلمان بدانند که این قانون هر زمان که به تصویب برسد، از ۳۱ شهریور امسال شامل حال معلمان خواهد شد و برای نیمه دوم امسال هم اعتبار آن ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود. از ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: متأسفانه در فضای مجازی و رسانه‌ها، برخی افراد صحبت‌هایی درباره لایحه رتبه‌بندی معلمان مطرح می‌کنند اما معلمان نباید به این موضوع توجه کنند چرا که دولت و مجلس مدافع معلمان هستند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر