عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت‌کوین در یک هفته آینده

سیگنال جدید برای ریزش قیمت بیت کوین چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان- ستاره منصوری : در حالی‌که عدم قطعیت در مورد ویروس کرونا همچنان ادامه دارد شاهد یک بازگشت حدودا ۶ درصدی در قیمت بیت‌کوین بودیم. بیت‌کوین توانست مجددا به قیمت ۵۸ هزار دلار نزدیک شود. این اتفاق باعث شد که کندل هفتگی این ارز در جایی بهتر از آنچه انتظار می رفت بسته شود.

این رشد از جهت فاصله گرفتن بیت‌کوین از موقعیت بحرانی که در آن قرار داشت بسیار موثر بوده است. اما به هر حال به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا بازارهای مالی ممکن است دستخوش تغییرات شوند.

بهتر است برای درک بهتر شرایط کنونی قیمت بیت کوین، نگاهی بیاندازیم به این که چه چیزی می‌تواند عملکرد قیمت این رمزارز را در این هفته شکل دهد.

چه نوع کیف پولی را برای بیت کوین انتخاب کنیم؟

کاهش ترس

با نگاهی به شرایط تکنیکالی می‌بینیم که بیت کوین در تایم فریم هفتگی حمایت میانگین متحرک ۲۱ هفتگی را حفظ کرده و در بالای آن بسته شده است. این حمایت بسیار مهم است.

هفته گذشته با خبر انتشار نوع جدید ویروس کرونا تمامی بازارها از جمله نفت، بورس، بیت کوین و... دچار تلاطم شدند. درحالی که اکثر افراد منتظر بازگشایی و ریزش بازارهای جهانی بودند، در روز گذشته شرکت مادرنا خبری منتشر کرد مبنی بر ساخت دارویی که احتمالا بر نوع جدید ویروس کرونا اثر گذار خواهد بود و در اوایل سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد. پیرو این خبر شاهد بهبود در بسیاری از بازارها از جمله ارزهای دیجیتال بودیم. بازار جهانی نیز در بازگشایی امروز توانست شرایط بهتری را ثبت کند. مجموع این عوامل به نفع بازار کریپتوکارنسی خواهد بود. در دو روز گذشته بیم این می‌رفت که بازگشایی بازار جهانی و افت مجدد آن مانند آنچه در سال ۲۰۲۰ رخ داد، بیت کوین را نیز با ریزش‌های بیشتری همراه کند، اما این اتفاق نیافتاد و با بهتر شدن وضعیت بازار جهانی ترس حاکم بر بازار کریپتو نیز اندکی کاهش یافت. در چند روز گذشته ریسک این بازار بسیار افزایش یافته بود.

امروز نیز خبر دیگری منتشر شد که شرکت مایکرو استراتژی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرده است.

در شرایط کنونی بیت کوین به چنین حمایت‌هایی احتیاج داشته و بر سنتیمنت بازار اثر مثبت خواهد داشت.

با وجود اینکه قیمت بیت کوین اندکی افزایش یافته است اما برای رسیدن به نقطه امن‌تر نیاز است که در بالای ۶۰ هزار دلار تثبیت شود و این مقاومت همچنان پابرجاست. در ۱۲ روز گذشته بیت کوین برای غلبه بر این مقاومت با شکست مواجه شده بود.

در پی این اتفاق فاندینگ ریت که تا روز گذشته در منطقه خنثی قرار داشت، شروع به افزایش کرد که نشان دهنده افزایش خوش بینی به بازار و همچنین موقعیت‌های خرید است. به نظر می‌رسد یک کندل حدودا ۶ درصدی برای از بین بردن ترس و نااطمینانی موجود در بازار کافی بوده است. در شرایط کنونی احتمال دارد که کندل ماهانه در روز آینده در شرایط بهتری بسته شود.

با وجود اینکه قیمت بیت کوین توانسته است اندکی رشد یابد اما همچنان ریسک کاهش قیمت وجود دارد.

بیت‌کوین افت خواهد کرد؟

سوالی که مطرح است در صورت ریزش مجدد، قیمت بیت کوین تا کجا افت خواهد کرد؟

طبق آخرین داده‌ها از میزان سفارشات بیت کوین از منبع تحلیلی Material Scientist، سفارشات زیادی در سطح ۵۰ هزار دلار ثبت شده که این سطح را مانند یک دیوار غول‌پیکر محکم کرده است.

ریسک‌ها در این بازار زیاد است اما با توجه به حجم عظیم پشتیبانی در سطح اشاره شده، اکنون احتمال ریزش‌های شدید کمتر به نظر می‌رسد.

همچنین با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که ۵۰ هزار دلار مانند ۳۰ هزار دلار عمل کرده و سد قوی برای جلوگیری از کاهش قیمت باشد. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی این عدد کمترین مقداریست که بیت کوین در تایم فریم روزانه ممکن است در آن قرار گیرد.

نکته قابل توجه این است بر اساس داده‌های سایت اشاره شده، در سطح ۷۰ هزار دلار نیز مقاومت مهمی دیده می‌شود و احتمالا قیمت در حال تلاش برای دستیابی به این هدف است.

بر اساس نظرات تحلیلگران فوق، در اصل، یک بازیگر کل بازار را در اختیار دارد و آنها از یک ماه قبل می‌دانستند که این ماجرا چگونه پیش خواهد رفت. بنابراین، ۷۰ هزار دلار نقطه اصلی تمرکز سرمایه‌گذاران مشتاق برای مشاهده ادامه روند صعودی قبل از پایان سه ماهه چهارم 2021 است.

بیت‌کوین در مسیر ۲۸۰ هزار دلاری

اما تحلیلگرانی وجود دارند که به آینده قیمتی آن امیدوارترند. به گفته یک تحلیلگر چند هفته آینده برای بیت کوین اهمیت زیادی دارد تا بتواند چند هبستگی مهم را ایجاد کرده و یا بشکند.

این تحلیلگر اعتقاد دارد رفتار بیت کوین در یک سال اخیر شبیه رفتار قیمت طلا در دهه ۱۹۷۰ است. وی بیان می‌کند که شباهت‌های عجیب و حتی وهم‌آوری بین بیت کوین در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ و طلادر پنجاه سال پیش دیده می‌شود که علی‌رغم برخی نوسانات در قیمت بیت‌کوین پابرجا بوده است.

اگر این روند ادامه پیدا کند، بیت کوین با افزایش قیمت تا ۲۸۰ هزار دلار تا اواسط فوریه ۲۰۲۲ مواجه خواهد شد.

در ماه سپتامبر و نوامبر قیمت بیت کوین با آنچه برای طلا در دهه ۱۹۷۰ رخ داده است همراه نبود. پیش بینی می‌شود اگر قیمت بیت‌کوین مجددا به آن مسیر همگرایی یابد باید در ماه آینده ۷۰ تا ۱۱۰ هزار دلار را ببیند.

اما از طرف دیگر بعضی دیگر از تحلیلگران اعتقاد دارند که رفتار بیت کوین در سال کنونی دقیقا شبیه رفتارش در سال ۲۰۱۷ است. و اگر این تایید شود بیت کوین کف‌ها و سقف قیمتی متفاوتی را خواهد دید. آنها انتظار دارند که بر اساس این فرضیه بیت کوین در اواسط سپتامبر ۱۵۰ هزار دلار و در اواسط فوریه به ۲۲۵ هزار دلار برسد.

بیت کوین در پایان نوامبر به کجا می‌رسد؟

فردا آخرین روز از ماه نوامبر است. زمانی این سوال چند میلیون دلاری که بیت کوین در اخر ماه چه قیمتی دارد، بر لبان همه بود اما اکنون پذیرش به آرامی در حال گسترش است که بلوغ این بازار صعودی ممکن است بیشتر از زمان برنامه ریزی شده طول بکشد. با وجود این، خوش بینی برای کوتاه مدت همچنان باقی است.

در نظرسنجی انجام شده در توییتر توسط بایننس که روز دوشنبه به پایان رسید، اکثریت تقریباً ۵۰ هزار پاسخ دهنده پیش بینی کردند که بیت کوین نوامبر را بالای ۶۰ هزار دلار به پایان خواهد رساند.

بدون کوچک نمایی، به راحتی می توان فراموش کرد که بیت کوین در دوازده ماه گذشته چقدر پیشرفت داشته است. در بلک فرایدی سال گذشته قیمت بیت کوین در حدود ۱۶ هزار دلار بود.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر