سرانجام نفتکش ویتنامی چه شد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
نفتکش توقیف شده “ساتیس″ پس از تخلیه نفت ایران در بندرعباس، با حکم قضایی آزاد شد.

در پی اقدام بموقع و مقتدرانه دریادلان جان بر کف سپاه پاسداران در شکست عملیات ارتش تروریستی آمریکا برای حمایت از سرقت نفت ایران در دریای عمان صبح دیروز حماسه‌سازان این رخداد باشکوه و تاریخی، همراه با سردار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولان این نیرو با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سلامی فرمانده کل سپاه دیدار کردند و از آنان تجلیل شد.

پیروزی بزرگ برای ایران

سلامی در این دیدار با اشاره به ماندگاری این نبرد افتخارآمیز در تاریخ اسلام، گفت: این پیروزی بزرگ هرچند به لحاظ جغرافیا و وسعت مکان بسیار محدود و کوچک بود، اما از نظرگاه شعاع تحقیر دشمن، بسیار گسترده عمل کرد.

وی ،آرامش روحی و روانی، اعتماد به نفس و توکل فوق العاده بزرگمردان نیروی دریایی سپاه برابر آمریکایی‌ها را معنادار و حائز اهمیت و درخور بررسی و تحلیل توصیف کرد و گفت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و ساز و برگ‌های دشمن هر چند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به نظر می‌رسید، اما این بزرگی صرفاً جنبه هندسی دارد و در این نابرابری‌ها این عنصر ایمان و اراده است که سرنوشت ساز است و جهانیان دیدند که چنین هم شد و دریادلان سپاه و فرزندان ملت ایران با آرامش و سکینه قلبی و رفتار حرفه‌ای و منطقی و به دور از هرگونه احساس و هیجان چگونه زیبایی عظمت و شکوه و قدرت ایمان را به قوای دشمن که درون ناوهای جنگی خود هراسان موضع گرفته بودند، دیکته کردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه هم با تشریح روند اجرای مأموریت تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران در دریای عمان و نحوه رویارویی با ناوها و شناورهای ارتش رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا که برای حمایت از سارقان دریایی وارد صحنه شده بودند گفت: بر اساس پیش بینی‌ها و تمهیدات به عمل آمده ما خود را برای اجرای مأموریت بزرگ آماده کرده بودیم.

وی افزود: پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی و رصد دقیق و مستمر هنگامی که نفتکش حامل نفت سرقت شده ایران در حدود ۴۰مایلی مقابل ساحل جاسک و در آب‌های بین المللی قرار داشت، یگان‌های منتخب، عملیات تصرف و انتقال نفتکش به آب‌های سرزمینی و ساحل کشورمان را آغاز کردند.

دریادار تنگسیری در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر این که ما فقط نظاره‌گر ماجرا بودیم، تاکید کرد: این یک دروغ بزرگ است؛ تصاویر منتشر شده به خوبی و به طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است، فاصله ناوهای آمریکایی با شناورها و نیروهای ما به کمتر از ۳۰متر رسیده بود. اگر قرار آنها بر نظارت بود می‌توانستند از فواصل دورتر یا حتی با به کارگیری هواپیماها و پهپادها این کار را انجام دهند.

منبع: اطلاعات

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر