چقدر گاز مصرف کنیم تا جریمه نشویم؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
با شروع فصل سما مصرف گاز طبیعی بخش خانگی افزایش یافته و شرکت ملی گاز خبر از جریمه مشترکان پرمصرف داد.

کسانی که در هر اقلیم، تا پله ۳ مصرف گاز داشته باشند، مشمول جریمه‌های سنگین نخواهند شد اما مشترکانی که مصرف گاز آنها وارد پله مصرفی چهارم و بعد از آن شود، مشمول جریمه‌های سنگین خواهند شد.

مشترکان پر مصرف در انتظار جریمه سنگین

از امروز (اول آذرماه) برخورد با مشترکان پرمصرف گاز آغاز شده است به طوری که قبضی که برای مصرف گاز از ابتدای آذرماه صادر خواهد شد، با احتساب جریمه سنگین برای مشترکان پرمصرف خواهد بود.

محمد عسگری، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اظهارکرد: مشترکانی که میزان مصرف گاز آنها در سه پله نخست مصرف قرار گیرد مشمول جریمه نخواهند شد.

وی افزود: مصرف گاز ۷۵ درصد مشترکان در سه پله نخست مصرفی قرار می‌گیرد که این دسته از مشترکان، هیچ گونه تغییری در پرداخت بهای مصرفی نخواهند داشت؛ اما ۲۵ درصد مشترکان، مصرف گازی بالاتر از الگوی مصرف دارند که این دسته از مشترکان که نیمی از مصرف گاز بخش خانگی را به خود اختصاص داده‌اند، از امروز شامل جریمه‌های سنگین در قبوض مصرفی خواهند شد.

جدول تعرفه‌های جاری گاز در فصل سرد سال بدین شرح است:

تعرفه گاز طبیعی در سال ۱۴۰۰

در واقع کسانی که در هر اقلیم، تا پله ۳ مصرف گاز داشته باشند، مشمول جریمه‌های سنگین نخواهند شد؛ اما مشترکانی که مصرف گاز آنها وارد پله مصرفی چهارم و بعد از آن شود، مشمول جریمه‌های سنگین خواهند شد.

تعرفه‌گذاری گاز چقدر تغییر می‌کند؟

سخنگوی شرکت ملی گاز در خصوص میزان جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شده برای مشترکان پرمصرف گفت: جزییات مصوبه دولت در این زمینه در روزهای آینده، اطلاع رسانی خواهد شد.

به نظر می‌رسد وقتی جزییات مصوبه دولت اعلام شود، تعرفه‌گذاری گاز از پله ۴ تا ۱۲ برای فصول سرد سال دچار تغییر شود.

عسگری همچنین خاطرنشان کرد: قبض مشترکانی که در ماه‌های سرد سال کمتر از ۲۰۰ مترمکعب در ماه مصرف گاز داشته باشند، رایگان خواهد بود.

منبع: مشرق

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر